Wpis z mikrobloga

Cześć Murki,

Zastanawiam się nad wymianą włączników do światła i strasznie mi się spodobały wersje dotykowe. Czy ktoś z was testował coś takiego? Jak się sprawuje?
przykład

I czy warto brać takie rzeczy z aliexpress? Bo na alledrogo trochę tego jest ale w znacznie wyższych cenach ( cebula motzno).

#wykanczajsiezwykopem #remontujzwykopem #aliexpress #chinskiecuda trochę #budownictwo i #elektryka
  • 28
@mctortillabezmex: ja mam taki, sprawuje sie dobrze, ale cholery drogie jak chce sie w calym domu identyczne to koszt znaczny. A szczerze drugi raz bym nie kupil, brakuje mi jednak tego fizycznego "klap" no i jak reka mokra to lubi wariowac. Raczej wymienie na livolo "fizyczne" bardzo ladne ze szklem
@lupaczkokosow: rozumiem że do takiego oświetlenia na pilota trzeba specjalny włącznik? a czy później pilot jest jakiś uniwersalny czy do każdego rodzaju gniazdka (np. od różnych firm) jest inny?
@muak47: a no i taka różnica że ja szukam białych ;) i tam za szkłem widać fragment czarnej ramki, więc pytanie czy nie trzeba do tego jakichś dodatkowych ramek? a i jak to jest mocowane (panel dotykowy) bo w fizycznych to zdejmujesz przyciski i masz dostęp do śrubek, a tu?
@muak47: a no i w ramach ciekawostki dodam jeszcze że znalazłem coś takiego:
klik

zdalny włącznik, nie musisz prowadzic kabli do przełącznika tylko chowasz sobie odbiornik w miejscu kostki, u mnie gość który robił zapomniał poprowadzic kabli do włącznika do kinkietów(zostawie to bez komentarza, pewnie myślał że będę sobie za sznurek ciągał...)
@muak47: hmm myślę że nawet jak nie ma to powinno się dać samemu coś takiego stworzyć:
1) arduino/raspberry itp (kwestia umiejętności i zdolności
2) piloty do sterowania włącznikami
3) spinasz to i tylko jakiś skrypt + stronka www i masz nawet z gui ;)