Wpis z mikrobloga

Cześć mireklurki z #programowanie
Jakie polecacie materialy do nauki #python i #ruby? jestem po #techbaza z informatyki i jakies tam podstawy podstaw podstaw z c++ i javy ogarniam. Fajnie jakbyscie cos dali tez po polsku, oraz ide czy tam cokolwiek w czym mozna cos efektywnie to wklepać (obecnie jestem na windowsie, ale mam zamiar ogarnac jakiegos taniego lapka i pogonic linuxa na nim). Codeacademy na biezaco jest katowane
  • 8
@coolerini: IDE do Pythona to odpowiednio skonfigurowany Vim. Połączenie Python+Windows to zły pomysł, Ruby+Windows jeszcze gorszy (zakładając, że będziesz chciał się uczyć Railsów, a nie samego języka). Możesz spokojnie zainstalować sobie Linuksa na kompie obok Windowsa.
@LOLWTF: nieno, niech vima sobie ogarnie ale niekoniecznie musi w nim kodzić ;P
Potem szefu każe mu coś zdalnie zrobić na serwerze, a tam tylko vim i dupa blada bo nacisnął 'dd' i usunął linie :D
@Andruszo: zakładając szybki development i pracę w projekcie z kilkoma osobnymi repozytoriami, vim nie jest najwygodniejszą opcją imo (no... ale znać trzeba). Lepiej zakupić licencję Sublime. Co do pracy na windowsie - podobno można, ale... po co się męczyć, a więc zgadzam się w tej kwestii.
@gofr: Zakładając, że @coolerini chce się dopiero uczyć to jakieś super ficzery nie będą na razie potrzebne, a od razu można się nauczyć posługiwania tym edytorem, co wcale nie jest takie łatwe, za to przydatne. W projektach komercyjnych pewnie to inaczej wygląda.
EDIT: z drugiej strony na początku pracy z nim można się nieźle #!$%@?ć, więc może to nie jest do końca dobry pomysł ;)