Wpis z mikrobloga

Znana, lubiana i ceniona ( ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) użytkowniczka @Xanthia dodała pod tagiem #humorobrazkowy załączone zdjęcie i śmiejąc się: Tak właśnie wygląda biedne, wygłodniałe i przerażone wojną syryjskie dziecko... Najwyraźniej umięśniony mężczyzna nie może być uchodźcą, bo kiedy leci na niego bomba, winien walnąć ją z piąchy w detonator i po kłopocie. No ale ja nie o tym.

Otóż okazuje się, że mamy tu do czynienia z fejkiem. Zresztą [jednym z bardzo wielu nieprawdziwych memów i informacji na temat obecnego kryzysu uchodźczego]. Zdjęcie, które tak rozbawiło Xanthię, wykonano w 2013 roku... na Wyspie Bożego Narodzenia, terytorium zewnętrznym Australii leżącym na południe od Jawy. Łatwo poznać granatowe mundury Australian Customs and Border Protection Service. Na tym jednym ujęciu nie widać oznaczeń na mundurach celników, ale na innych fotografiach z tego wydarzenia już tak. Jest też wideo. Wyglądają raczej na Irańczyków niż Arabów z Syrii, ale to już tylko takie luźne przypuszczenie.

Zdjęcia te opublikowano po raz pierwszy na blogu niejakiego Michaela Smitha, autorką jest zaś według niego jakowaś Sharon, Australijka z Wyspy Bożego Narodzenia. Dlatego najpewniej nie znajdziemy tych zdjęć w serwisach informacyjnych. W kolejnych wpisach jest tych zdjęć więcej, np. tu i tu. Wybrane zdjęcia owej Sharon można spotkać na różnych stronkach w zestawach mających pokazywać, jak to uchodźcami są sami potencjalni gangsterzy.

Komuś może się zatem wydawać, że są to fotografie reprezentatywne dla imigrantów/uchodźców przybywających na Wyspę Bożego Narodzenia. Otóż nie są:

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

I tak mógłbym jeszcze długo wklejać te zdjęcia. Bardzo długo.

Powtórzę przesłanie mojego poprzedniego wpisu: myślcie.

#neuropainformuje #imigranci #neuropa #4konserwy
CzajnaSeczen - Znana, lubiana i ceniona ( ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) użytkowniczka @Xanthia dodała...

źródło: comment_H0XOL0fQNuIe59aSHWxy7ZLuYjk0asSq.jpg

Pobierz
  • 106
@Czajna_Seczen: A jak tam ojciec tego zdjęcia - ikony dziecka na plaży.

Dalej przemyca ludzi dla isis i chce zrobić zęby na koszt Niemców ?
Dalej przewraca łodzie, czy już się nauczył żeby tego nie robić ?

A jak tam biedny podcięty przez reporterkę imigrant otwarcie wspierający isis ?
Dostał robotę trenera w primera division za swoje niebanalne cierpienie jakim jest podstawiona noga.

Szkoda, że ja nie jestem tak uprzywilejowany, ale
Laserade - @Czajna_Seczen: A jak tam ojciec tego zdjęcia - ikony dziecka na plaży.
 ...
@Laserade: Oh really?. Ja tu widzę, że 51% uchodźców przybywających do Europy przez Morze Śródziemne to Syryjczycy. Do tego 14% z Afganistanu (wojna) i 8% z Erytrei (brutalny reżim, który zamienił swoich obywateli w niewolników). To są trzy największe grupy, obejmujące łącznie ponad 70% uchodźców.

Na resztę szkoda mi czasu, nie po to dodałem Cię na czarną listę, żeby z Tobą dyskutować.