Wpis z mikrobloga

@Kick_Ass:
@baxiu90:
@tony_soprano:
@sirgorn:
@mattommottam:
@gerbilos:
@przegryw69:
@piastun:
@bocznica:
@localh0st:
@stoprocent:
@PoprawkaCisnieniowa:
@HamRadioOp:
@Czipsu:
@jurny_juhas:
@gatonegro:
@Emptyhuman:
@jumperkaa:
@kesnall:
@radoslaw-szalkowski:
@ksaler:
@Stitch:

początkowo byłem pewny, że to wina gościa w puszce, a od razu po stłuczce zatrzymały się 2 inne auta i obydwaj kierowcy stwierdzili, że zajechał mi drogę i
oprawką że obupólna i tak ustaliliśmy między sobą. Żeby nie było - nie wyprzedzałem z prawej tylko przyspie


@analogowy_dzik: koleś zawodowy kierowca i nie zna przepisów ruchu drogowego :).
Hehe spoko, może w rzeczywistości inaczej to wyglądało ale nagranie pokazuje wyraźnie, że wina była twoja.
Najważniejsze, że nikomu się nic nie stało.
@HamRadioOp: to prawo dotyczy jazdy drogami z kilkoma pasami w jedną stronę lub jednośladów. @analogowy_dzik dostałby mandat albo za niezachowanie bezpiecznej odległości albo za wyprzedzanie z prawej strony i to jest bezsprzeczne.

Według mnie kierowca samochodu nie popełnił w tym przypadku żadnego błędu, kierunkowskaz włączył wystarczająco wcześnie by poinformować o tym co zamierza zrobić. Nie było wyznaczonych dwóch pasów na drodze, więc miał prawo skręcać ze środka skoro mu tak wygodniej.
@analogowy_dzik: Jeśli jechałeś szybciej niż on to wyprzedzałeś. Gdyby były wyznaczone pasy, to ok (w terenie zabudowanym, bo poza konieczne minimum trzy), ale tu ewidentnie Twoja wina.

Dobrze, że nic wielkiego się nie stało.