Wpis z mikrobloga

@Xenomorf999: Muzułmanie byli zacofani więc jak mogli prowadzić takie wojny? Mieli zrzucać bomby z latających dywanów?

Kto odpowiada za rzeźnie i prześladowania chrześcijan w krajach muzułmańskich
tolerancyjni muzułmanie czy nietolerancyjni chrześcijanie?
Kto odpowiada za ludobójstwo Ormian?
Jako ateista rozumiem że według ciebie będę sobie spokojniej żył w muzułmańskich krajach xD?
@JIDF: Każda religia w określonych warunkach generuje wersje radykalne lub łagodne. Kiedyś to islam był łagodny a chrześcijanstwo radykalne i ofensywne. Myślę że obecna radykalna wersja islamu jest po prostu odpowiedzią na zachodni kolonializm i neokolonializm w stosunku do panstw islamskich. Sami włożyliśmy kij w mrowisko. I nie, nie jestem za przyjmowaniem uchodźców ani nie twierdzę że w muzułmanskich krajach żyje się lepiej, ale trzeba sobie zdawać sprawę z przyczyn i
radykalne i ofensywne


@Xenomorf999: To był islam jak podbijał tak zwane tereny chrześcijańskie... przed krucjatami i kolonializmem.. Oni teraz są agresywni bo cywilizacyjnie stoją niżej od "nas"
@JIDF: Bzdura. Zwycięscy Arabowie nie niszczyli cywilizacji terenów podbitych, jednak ludność niemuzułmańska była obciążona dodatkowymi podatkami, takimi jak charadż i dżizja, teoretycznie w zamian za ochronę, w praktyce najczęściej w powiązaniu z uznawaniem za ludzi niższej kategorii. Żydzi i chrześcijanie, a także zaratusztrianie, jako wyznawcy religii monoteistycznych, byli tolerowani. Teraz porównaj to sobie z wojnami krzyżowymi i chrystianizowaniem na siłę pierwotnej ludności Ameryki. Tak jak mówiłem islam na początku był łagodny.
Zwycięscy Arabowie nie niszczyli cywilizacji terenów podbitych


Pasożytowali na nich... Chrześcijanie niszczyli..przykłady?

charadż i dżizja,


Podatki byłyskuteczne... ludzie zazwyczaj nie wypierali się wiary jak teraz, więc byli dręczeni podatkami... z pokolenia na pokolenie ilość konwertytów widocznie się zwiększała.. co skutkuje znikomą ilością chrześcijan w tych krajach

byli tolerowani = ludzi niższej kategorii (,)