Wpis z mikrobloga

Dobra, poważna sprawa. Muszę wybrać firmę, w której mam odbyć praktyki (4 tygodnie). Takie mam pomysły: PKP Energetyka, Dalkia ZEC Karolin i Polskie Sieci Elektroenergetyczne - Zachód . Wszystkie w Poznaniu. Czym się kierować podczas wyboru? Macie jakieś opinie na temat tych firm?

Niby praktyki ogólnotechniczne, aczkolwiek jest przymus wybrania firmy z branży energetycznej.

#energetyka #energia #praktyki #praktykistaze #studia #lubietagowac
  • 11
Jeśli myślisz, że na praktykach się czegoś dowiesz, znajdziesz znajomości, coś ciekawego Cię spotka to wybacz, ale żyjesz w dziwnym świecie chorych wyobrażeń


@desygnat: Byłem chyba wyjątkiem od reguły. Nauczyłem się na praktykach całkiem sporo i dostałem od firmy temat pracy inżynierskiej i ofertę pracy.

@HorribileDictu: Popytaj ludzi na wydziale, czy ktoś był w którejś z tych firm i jak wyglądały praktyki. Wtedy będziesz miał najlepszy obraz sytuacji.
@Strus: wyjątek potwierdza regułę. Zaliczyłem już praktyki w technikum i było jak było. Praktyki na studiach przede mną, lecz tym razem idę tylko po pieczątkę. Kolegi żona była ostatnio na praktykach(odziwo płatnych i to dużo lepiej niż ja zarabiam normalnie pracując). Po zapytaniu się jej kogoś w firmie czy jest szansa na zatrudnienie usłyszała - A masz kogoś znajomego tutaj? Bo jak nie to nic z tego. Co nie zmienia faktu,