Wpis z mikrobloga

#rozowepaski #zwiazki #niebieskiepaski #pytanie

Są jakieś profity bycia w związku? Czy jest jakikolwiek sens uganiania się za różowymi? Oprócz seksów, czułości i niebycia wytykanym jako egoista przez społeczeństwo oraz okazjonalnych feelsów osób samotnych nie jestem w stanie wyobrazić sobie czemu facet miałby dążyć do związku, a tym bardziej do małżeństwa.

W związkach to zazwyczaj faceci więcej dają, więcej oferują niż są w stanie czerpać korzyści. W związku to facet zazwyczaj więcej zarabia, ma lepsze wykształcenie, wymaga się od faceta by miał mieszkanie i samochód, wysokie zarobki, oszczędności w portfelu. Wymaga się bycia na siłę poważnym i ustatkowanym, wzięcia odpowiedzialności za rodzinę.

Kiedyś w związku był podział, że facet zarabia, a kobieta zajmuje się domem i dziećmi. Obecnie jest tak, że kobieta też zarabia a facet i tak musi się zajmować domem, sprzątać, gotować, prać, zmywać naczynia, zabierać dzieciaki do szkoły i wszystko tak naprawdę już spoczywa na barkach faceta. Ale branie kobietę pod dach po to by nie musieć gotować i prać to jakiś absurd, kompletny bezsens. A w wypadku rozwodu rozwodów to każdy wie jak jest, facet traci dzieci, mieszkanie i jeszcze płaci alimenty.

Sam nigdy nie byłem w związku, więc moje pytanie niektórym może się wydawać głupie, ale jestem ciekawy jaki to ma cel, jaki jest w tym sens, według was? Co wam dał związek lub czemu dążycie do związku?
  • 54
Kiedyś w związku był podział, że facet zarabia, a kobieta zajmuje się domem i dziećmi. Obecnie jest tak, że kobieta też zarabia a facet i tak musi się zajmować domem, sprzątać, gotować, prać, zmywać naczynia, zabierać dzieciaki do szkoły i wszystko tak naprawdę już spoczywa na barkach faceta


@Gaki1992: no jak się związałeś z jakąś feministką to może i tak jest xD polecam poszukać sobie normalnej karynki
bo tak nas stworzyła natura


@koza_z_nosa: To potwierdzają niekontrolowane feelsy, jakimi są zarzucani tfwnogf.

znajdź sobie faceta skoro to się bardziej "opłaca"


@DawajMario: Nie sądzę, że to, czy związek jest hetero czy homo miało by jakieś znaczenie przy pytaniu kótry zadałem.

Nie traktuj związku w charakterze zysków i strat.

W charakterze uczuć.


@Asterling: Ale uczucia kiedyś wygasną, po kilku latach ludzie zaczynają się czasami nienawidzić, nudzą się, czasem są
@Asterling: @emkape:

Miłość przemija, uczucie wygasa, jakby było inaczej to każdy pierwszy związek był by tym do końca życia. Małżeństwa się rozpadają, myślicie, że małżonkowie się nie kochają, nie wchodzą w związek z miłością? Czemu jest tyle rozwodów, czemu pary się rozchodzą? Jakby miłość nie wygasała to nikt by się nie rozstawał, nikt nie brał by rozwodów.