Wpis z mikrobloga

A gdyby nasza #ekstraklasa nie byłaby ligą a szesnastoosobową klasą w której właśnie trwa 10 tydzień roku szkolnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)? Zakładamy, że 3 punkty to szkolna 6, 1 punkt to 3, a 0 to 1. Opiszę to w 1 osobie.

Siema, jestem Leszek, urodziłem się we Wronkach, ale teraz mieszkam w Poznaniu, chodzę do Najlepszego LO w Polsce, niestety każdy kto od 20 lat próbował się dostać na najlepsze studia w Europie odpadał w rekrutacji. Opiszę teraz moją klasę, która jest pełna śmieszków.

1. Piast Gliwice - przed nowym rokiem szkolnym skazywany przez kolegów na walkę o zdanie do następnej klasy, w zeszłym roku kumple toczyli bekę z jego wujka Zdziśka, ale w tym roku kompletnie zaskoczył kolegów, oraz nauczycieli i po 2,5 miesiąca roku szkolnego ma średnią ocen 5.0 i nie ma już właściwie szans żeby nie zdał do następnej klasy, a może powalczyć o coś więcej.

2. Legia Warszawa - Zawsze walczy o dobrą ocenę roczną raczej nie wypada poza czołową 4 najlepszych uczniów w klasie. W tym sezonie znów ma walczyć o najlepszą średnią ale póki co jedynie cztery 6, trzy 3 i dwie 1, ma zaległy sprawdzian z Geografii nt. małych ośrodków wiejskich, które niespodziewanie osiągają sukces. Póki co średnia 3,88. Ma 2 ojców Darka, i Bogusława, w zeszłym roku nie dostała się do wymarzonego liceum w mieście ponieważ zapomniała sprawdzić papierki, i zamiast niej przepuszczono perfidnego Szkota.

3. Pogoń Szczecin - Zazwyczaj średniak, który nie walczy o nic więcej niż 3/4 co semestr. Zdobył póki co trzy szóstki, i aż sześć 3, żadnej 1, ale ma zaległy sprawdzian z WOS-u, z problemów gospodarczych i społecznych Polski wschodniej. Ma średnią 3.60.

4. Zagłębie Lubin - Przyszedł ze słabszej klasy i spodziewano się, że będzie co najwyżej średni ale dzięki solidnej nauce zdobył cztery 6, trzy 3 i tylko 2 pały. Ma taką samą średnią ocen co Legia, więc jest z siebie zadowolony. W dodatku ma zaległy sprawdzian z zasobów Morza Bałtyckiego, a uczył się na tyle dużo, że jeżeli nie będzie przynajmniej 3 to będzie słabo.

5. Cracovia Kraków - Strasznie nie lubi się z inną koleżanką z klasy. Do historii szkoły przeszło gdy przyniosła pilnik do paznokci, który wbiła Wiśle pod żebro. ta nie pozostała jej dłużna i odpowiedziała tym samym. Raz na jakiś czas odpieprzają się inby z ich udziałem.
Nauczyciele za nią nie przepadają, dość często musi się stawiać przed Komisją Szkoły. Jej ojciec, typowy Janusz Biznesu, to zadufany w sobie buc, który uważa, że powinna mieć najlepszą średnią w szkole, i co chwila zmienia jej korepetytorów nie mogąc przyjąć do wiadomości, że to ona jest beznadziejna a nie oni. Coś się jednak zmieniło w jej podejściu do nauki, w dodatku stary w końcu trafił z korepetytorem i już pod koniec zeszłego roku szkolnego radziła sobie dobrze, a w nowym nie wypada źle bo ma średnią 3,6.

6. Wisła Kraków - Jak już wspomniałem nie lubi się z Cracovią, jej ojciec jest bogaty, przez pewien czas była jego oczkiem w głowie, ale parę lat temu stwierdził, że i tak jego córka nic nie osiągnie i pomaga jej w ostateczności. Trzyma sztamę z Wrockiem i Lechią. Ma średnią 2,80 a jej stary po kilku 3 z rzędu chciał #!$%@?ć jej korepetytora, który chyba się w niej #!$%@? bo co go nie wywali to zawsze wraca, dostał już którąś szansę z rzędu, ale bez rewelacji. Ojciec już się w sumie przyzwyczaił, że do najlepszej uczelni w Europie, czyli LM, to się ona raczej nie dostanie.

7. Jagiellonia Białystok - Jagiellonia to niezła dupa, w zeszłym roku zajebista jak na nią średnia ocen 4.00 dzięki której mogła przystąpić do rekrutacji Uczelnię Pocieszenia zwaną też LE. Jej korepetytor to taki łysy ziomek, który wydaje się spoko, można by z nim na piwko wyskoczyć, ale strasznie bluzga na korepetytorów zza granicy, upodobał sobie zwłaszcza Heńka, typa który uczy legię. Póki co średnia 3,66 ale ma zaległą prezentację z Geo gdzie będzie musiała udowodnić, że Szczecin leży nad morzem. Może być ciężko.

8. Termalica Bruk Bet Nieciecza - Nieciecza to głupia sucz, nikt jej nie lubi, jej stary to bogacz handlujący kostką brukową, który wymyślił sobie, że jego córka będzie z nami w klasie, i wydał fortunę żeby jej się udało. Pochodzi z jakiejś wiochy na 700 ludzi, w dodatku ojciec zrobił z niej chodzącą reklamę bo dodał jej przed imieniem nazwę swojej firmy. Co za psychol.
Ma średnią 3,44 czyli całkiem nieźle, ale mamy nadzieję, że nie zda.

9. Ruch Chorzów - Gość mnie nienawidzi, człowiek sinusoida, raz walczy o to by mieć szansę na pójście do LM, by rok później walczyć o pozostanie w klasie. Jak sam mówi to wina tego, że tylko raz na 2 lata stać go na książki. Jego korepetytor był kiedyś wychowawcą najlepszej klasy w szkole, ale kompletnie sobie nie poradził bo przerżnął eliminacje na mistrzostwa wiedzy nawet z biednymi Mołdawianami. Po tym jak go wyrzucono próbuje nauczyć czegoś tam Ruch, ale idzie mu to średnio, bo Ruch ma 3,20 z ocen.

10. Korona Kielce - tyle się mówiło, że Korona nie ma szans zdać w tym roku, bo jest za słaba, nie ma dobrych książek, a ona wszystkich zaskoczyła, i uczy się w miarę ok. Jasne ze średnią 3,30 nie ma szans na LM, czy nawet LE, ale mogło być gorzej. Odpadła z corocznego konkursu wiedzy szkolnej z Wdą Świecie bo zapomniała o tym, że nie można korzystać na nim z niebieskiego długopisu.

11. Górnik Łęczna - Jego stary robi w kopalni, i się #!$%@?ł na Górnika bo ten w ogóle nie radzi sobie z polskiego, groził nawet, że jeśli nie poprawi ocen z polaka to nie da mu na książki w tym roku. Górnik trochę się zesrał i poprawił oceny, i jego ojciec przestał robić problemy. Przynajmniej na razie. Doszedł do nas całkiem niedawno, ale jest dość cicho. Uczy się u Jurka z Rosji, który uważa, że Ukraina to bandyci, ale siedzi cicho bo dzięki Jurkowi ma całkiem niezłe oceny. Cztery 6, jedna trója, i pięć 1 to całkiem nieźle jak na niego. Daje to średnią 3,20 czyli pewnie zda.

12. Śląsk Wrocław - W zeszłym roku jedne z najlepszych wyników w klasie, miał średnią 3,72 co rzutem na taśmę umożliwiło mu walkę o LE, ale to za wysoki poziom na niego. Jak wspominałem trzyma z Wisłą i Lechią. W tym roku 3,10 i jego rodzice się zaczynają denerwować, ale ma jeszcze czas żeby nadrobić.

13. Podbeskidzie Bielsko Biała - Ziomek jest typowym góralem, a jego ojciec to typowy Janusz, który na wszystkim zna się najlepiej, i najchętniej sam by go uczył, ale ostatnio zatrudnił mu nowego korepetytora po tym jak nasz góral ostro spieprzył sprawdzian z historii Krakowa. Jego stary mocno pokłócił się ze swoim szefem z Murapola, i chyba go wywalą, a on i tak nie jest zbyt bogaty więc trochę mi go szkoda.

14. Lechia Gdańsk - He he he, tępa strzała, jej starzy to bogacze, którzy robią dla jakiegoś Niemca od 2 czy tam 3 lat, wcześniej była biedna, a teraz się wozi. Nigdy sobie nie radziła z nauką ale z taką kasą jej starzy myśleli że będzie lepiej. Pościągali jej najlepsze książki, a ciągle radzi sobie słabo. Jasne rok temu mało zabrakło do LE, ale gdybyście wiedzieli jaka ona miała pierwszy semestr, no ale w drugim się ogarnęła. W tym semestrze słaba strasznie, tylko jedna 6, aż pięć 3 i trzy 1. Daje jej to średnią 2,66, ale pewnie zda, takie zawsze zdają. Zbyt dużo kasy daje na szkołę, żeby jej nie puścili.

15. Górnik Zabrze - Spoko gość, w zeszłym roku dał mi zgapić na ostatniej, decydującej o mojej średniej kartkówce, jemu było to obojętne, a mi strasznie zależało na dobrej ocenie bo dzięki temu mogłem walczyć o akces do LM. Gdybyście widzieli jak się Legia wtedy pluła xd Nie moja wina sama mogła lepiej napisać kilka sprawdzianów, a wolała nic nie robić bo twierdziła, że ocena jej się sama zdobędzie. Słaby w tym roku, tylko jedna 6, cztery 3, i pięć pał. Średnia 2,30. Siedzę z nim w jednej ławce, w ostatnim rzędzie.

16. Lech Poznań - No i doszliśmy do mnie, śmieszka poza kontrolą, zawadiaką i strażnikiem płonących nadziei m\ludzi którzy mi kibicują xd. W zeszłym roku miałem najlepszą średnią w szkole 4,27, w tym, mimo, że minęło już 2,5 miesiąca 1,90 xD no co mam powiedzieć, po tym jak nie dostałem się do LM, stwierdziłem, że pieprzyć ten szajs jest mi to obojętne, zdam czy nie zdam to mi obojętne. Mój bilans to jedna 6, dwie tróje i 7 lach. No i zawał mojego ojca, korepetytor załamuje nade mną ręce, twierdząc że nie wie co mi się stało, a ja śmiecham z niego i jem czipsy i batony xd W sumie trochę żal mi ojca, widać że mu zależy, no ale mi się już nie chce ;p

I jak? Jestem pewien, że osoby interesujące się naszą ligą znajdą wszelkie #heheszki i #humor #licbaza
  • 41
@mojemacki: Siema jestem Stal Stalowa Wola, nie dość że na nazwisko mam Stalowa Wola, to starzy dali mi na imię Stal, ehh. Moje życie jest do bani. Jeszcze kilkanaście lat temu potrafiłem być w najlepszej klasie w Polsce (fakt faktem zdałem tylko raz na 4 próby, ale zdałem), a teraz męczę się w zawodówce pełnej debili. Mój korepetytor, Albin (chyba żyd) twierdzi, że jak się trochę pouczę to mam szansę na
@Bartoni: To jak oglądasz Ekstraklasę na bieżąco, widać że masz lekkie pióro to dawaj cotygodniowe podsumowanie kolejki bo świetnie to się czyta, dobre smaczki no i mega przeniesienie tego na realia szkoły. :D
Czytałbym regularnie. :)