Wpis z mikrobloga

Witajcie moto mirki!

Jako, że za jakiś czas będę się zabierał za kupno auta. Mam do was kilka pytań. Szukam czegoś w miarę nowego maksymalnie do 4 lat, auto do dojazdów do pracy + czasami jakiś wypad. Na co dzień będą się nim poruszać max 2 osoby. Wiadomo nie chce żeby paliło jak smok, ale też żeby dało się wyprzedzić ;) Ogólnie ma służyć do w miarę komfortowego przemieszczania się. Nie potrzebuję też jakiegoś mega wyposażenia, klima, radio, wspomaganie wystarczą w zupełności ;)
Mi osobiście spodobał się ten #ford http://allegro.pl/show_item.php?item=5691311984#bbc3cff56f , jak o nim czytałem to głównie zbierał baty, za mały wyświetlacz, ale to na prawdę drobiazg. Jeśli chodzi o budżet to chciałbym się zamknąć w okolicach 32k ;)

Szukać tego Focusa czy może rozglądać się za czymś innym? :)

#samochody #motoryzacja
  • 26
@Mithrindil: no tak, ale z drugiej strony fajnie by było nie przejmować się, że braknie miejsca jak bym chciał skoczyć na wakacje ze znajomymi czy rodziną ;)

@soft1house: no własnie zapomniałem o najważniejszym, miesięcznie 1 000 km będzie robione samymi dojazdami do i z pracy ;)
@Mithrindil: Diesel na krótkich trasach plus zima jest niedogrzany.( większa sprawnosc silnika więc wolniej uzyskuje temperature). Druga sprawa to dpf, który lubi być czysty.
Jeżeli ktoś jedzie te min 10km w jedna strone to ok.
@soft1house: tak, albo sytuacja taka, że jesteś pod ikeą, chcesz kupić łóżko, ale brakuje Ci jakiś 10cm, bo ja tak własnie ostatnio miałem ;) ale ogólnie rozglądać się za tym fordem czy może jest coś innego godnego polecenia w tej cenie? :)

@specnazman: ogólnie wiem, że często jest to flotowe, auto ale że to konkretnie to po czym wnosisz? :)
@Axtezim: W tej specyfikacji co podałeś wpasuje się jeszcze Astra kombi, Octawia kombi i Golf 6 kombi.
Poczytaj na spokojnie o tych modelach na forach i sam wyciągnij wnioski. Zobacz ile kosztują części zamienne do tych modeli i wybierz to na co cię stać.
@Axtezim: po pierwsze Ford Focus, po drugie 150K w 3 lata? Można oczywiście sądzić, że ktoś ma daleko pracę, ale wystarczy iść do salonu Forda i zobaczyć jakie używki stoją przed salonem. Własnie takie - 28-35k. Kiedys się pytałem o to pracownika, to mówili, ze owszem - są to furki flot.
@soft1house: no ok, sam widzisz że takie generalizowanie miasto=benzyna, trasa=diesel nie do końca się sprawdza. Wystarczy dłuższy dojazd do pracy + miejsce w garażu podziemnym (gdzie nawet przy dużych mrozach panuje dodatnia temperatura) i ten diesel już nie jest takim złym pomysłem. Tak samo benzyna na trasę - wyższa kultura pracy, większa moc z tej samej pojemności, mniej skomplikowany osprzęt silnika to duże plusy a przy niewielu trasach oszczędność na paliwie
@Mithrindil: Przy pewnych założeniach tak, ale jak będziesz jezdził powiedzmy 5 km codziennie w jedna strone to nie dość, że ropy nalejesz do miski olejowej a dwa zapchasz dpf. Ja kupiłem 2,0 na miasto i trase.
Zimą pali do 17L a latem 8,5L . Nie narzekam bo komfort na trasie jest.
@soft1house: @Mithrindil: dzięki za porady, rozejrzę się jeszcze za tymi modelami co mi podałaś, poczytam o nich ;)

no właśnie a co z tym silnikiem? diesel czy benzyna? ogólnie zawsze oprócz służbowych miałem benzynę, i tak jak mówię dziennie do pracy w dwie strony 50km to minimum jakie będzie robione, także trochę się jeździ ;)