Wpis z mikrobloga

Mam problem doprowadzający mnie do szału. Uczę się JSF. W tym celu zacząłem pisać swoją aplikację (uproszczona wersja serwisu społecznościowego dla moli książkowych). Sporo już napisałem i postanowiłem zobaczyć jak to działa. Okazuje się, że k%$&# nie działa, przy próbie dostępu do dowolnej strony pojawia się błąd przetwarzania XML: nie znaleziono elementu. Błąd jest w pierwszym wierszu pierwszej kolumny. Po pewnym czasie spędzonym na poszukiwaniu odpowiedzi na stackoverflow i innych miejsca w sieci, stwierdziłem, że cofnę się do początku i zrobię ten tutorial. Zrobiłem i to samo. Ponieważ jestem raczej świeżakiem w Javie EE (i w ogóle jeżeli chodzi o web) nie mam pojęcia co dalej robić i gdzie szukać błędów.

Pomoże ktoś?

#java #programowanie
  • 7
@bonald: A skoro już są zebrani ludzie znający się na JSF to się podepnę :)
Używa się tego jeszcze? Warto w ogóle zwracać na to uwagę? Z tego, co widzę aktualnie jest trend robienia na serwerze tylko connectorów REST, a front-end oddzielnie (angular głównie)
@lol_nope: Ja jeszcze pół roku temu trafiłem na projekt w primefaces. Technologii uczyłem się właściwie na bieżąco i jakoś tam dałem radę. Nie znam się, ale pamiętam jakie problemy pojawiły się jak biznes wymyślił sobie coś czego nie przewidzieli twórcy technologii. Jeden mózg zmarnował ze 2 tygodnie a dalej działąło to jak chciało. Nie uczyłbym się tego, wszędzie czytając o tym, że modne są resty :D.
Dzięki za odpowiedzi, już sobie poradziłem, błąd był w konfiguracji serwera.

Ale skoro piszecie, że teraz wszystko działa na serwisach, to może rzeczywiście rzucę to w cholerę.