Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki z pod tagu #matematyka mam #problem z #procenty...może i banalny ale po całym dniu pracy mój baniak nie potrafi niczego wymyślić.
Obrazek pokazuje skład pewnej mieszanki X. W skład tej mieszanki chodzi mieszanka A, która także składa się z rożnych składników. Teraz trzeba pozbyć się mieszanki A z mieszanki X i zastąpić ją jej bezpośrednimi składnikami proporcjonalnie do zawartości mieszanki A w X.
assis - Drogie Mirki z pod tagu #matematyka mam #problem z #procenty...może i banalny...

źródło: comment_uwrDVZeGWvjJGyvoIygXqpAsW3hHcIXW.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@meh0wski: Dokładnie to tak jak napisałem...pozbyć się mieszanki A i proporcjonalnie uzupełnić mieszankę X o składniki mieszanki A. Proste mnożenie procentów ogarniam jakby co ale tu nie jest tak prosto. Jakby co to posiadam nie tylko dane procentowe ale także wartościowe (kg w tym wypadku).
  • Odpowiedz
@meh0wski: @kanksterktorykochaiwarsawgirl: dobra...źle opisałem przykład nie zauważyłem jednego małego szczegółu. Jednym ze składników mieszanki X jest X sam w sobie. Tu zaczynają się schody...dlatego procenty mi się nie składały tylko zawsze zostawało parę setnych...domyślam się że to jest jakiś ciąg.

PS. A i X to mieszanki złożone i trzeba je rozbić na części pierwsze jeśli się pojawiają
  • Odpowiedz