Wpis z mikrobloga

#komputery #informatyka #pomoc #pc #pcmasterrace
Miry mam problem. Kupiłem pamięć ram Curcial Ballistix Sport, 4GB ddr3 1600mhz z zamiarem zamontowanie z płytą asrock p55 pro, która obsługuję ddr3 i taktowanie pamięci. Niestety w trakcie botowania, systemu czy nawet instalatora wyskakują blue screeny mówiące o problemie z ramem (m.in bad header pool). Sprawdziłem pamięć na innym komputerze i odpala normalnie czyli pamięć jest sprawna, sprawdziłem tego asrocka p55 z innym ramem i i też działa. Wygląda na to, że pamięć i asrock nie chcą współpracować. Jakieś pomysły co zrobić?
-Zaktualizowałem bios;
-próbowałem z Windows 7 i Windows 10;
- Zainstalowałem system z ramem który się odpalał i wszystko było ok ale po wsadzeniu Curciala blue screen.
  • 7
@ZetarXenil: W instrukcji papierowej będzie na bank nieaktualna. Aktualizacje BIOSa zazwyczaj rozszerzają listę, a od wersji z pudełka zawsze jest wydawanych kilkanaście kolejnych aktualizacji przez lata.

@kochamszczecin: upewnij się właśnie czy BIOS serio najnowszy.
@kochamszczecin: Sprawdź sobie czy nie ma na liście. Jak nie to tak - spróbuj oddać. Jeśli się nie uda no to sprzedaj i tyle, kup kolejne i tym razem zwróć uwagę na listę. DDR3 to dzisiaj groszowe sprawy.