Wpis z mikrobloga

Właśnie przeczytałem w najnowszym motorze, że Honda Civic X generacji ma mieć w ofercie silnik 1.5 turbo (,) szczerze mówiąc to myślałem, że Honda będzie jako ostatnia opierała się idei donwsizeingu z turbo i trwałością silników 200 000, a tutaj taki cios. Uczcijmy minutą ciszy te smutny trend w motoryzacji. To teraz została chyba już tylko Mazda.

#motoryzacja #samochody #honda #civic
Kreation - Właśnie przeczytałem w najnowszym motorze, że Honda Civic X generacji ma m...

źródło: comment_yvWGSENYiiTsO51Pd9Q7lOaKLnzRnOcR.jpg

Pobierz
  • 10
@Kreation: wut? Przecież słynny vtec to idea downsizingu w czystej postaci
Właśnie po hondzie już dawno spodziewałem się ze jakiś silnik od kosiarki w końcu wsadzą, zaskoczyło mnie ze udawało im się jakoś obejść normy do tej pory
@AllOver: To nie są żadne teorie tylko fakty, domeną benzyn zawsze były niskie koszta serwisowania, a na dzień dzisiejszy takie silniki są prawie niedostępne, więc łatwo sobie wyobrazić sytuację na rynku za 10 lat. Samochodów nie klepie się już na 20 lat, podobno Toyota chce wprowadzić nowy sposób wlewania oleju - podciśnieniowo czyli za każdą taką operację trzeba będzie zapłacić więcej. Turbiny nawet w 1.9tdi nie wytrzymywały zwykle więcej niż 350tyś,
@Kreation: Teraz mówisz o czymś zupełnie innym. Postępu nie zatrzymasz, a silniki spalinowe już nie bardzo gdzie mają się rozwijać. Takiego silnika wolnossącego Mazdy też u Heńka w garażu nie naprawisz. Poza tym mówisz o osprzęcie silnika, a nie o samym silniku.
@AllOver: Nie no chodzi mi o downsizing połączony ze zbytnim skomplikowaniem silników, bo czy to jest normalne żeby z silnika 1.2 wyciągać 120KM i do tego jeszcze obniżać ilość cylindrów. Każdy oczekuje, że kupując używane auto nie będzie musiał w nie wkładać ogromnych pieniędzy, bo gdyby lubił tracić pieniądze to by kupił nowe z salonu i obserwował jak auto traci na wartości.

No i najgorsze w tym wszystkim jest to, że
@Kreation: A dlaczego ma być nienormalne, żeby robić 120 KM z 1.2? Skoro są na to technologiczne możliwości, to dlaczego mamy się tego wystrzegać? Jakoś, nie słychać o żadnych problemach z silnikiem 1.0 ecoboost z Forda, a już jest dobrych kilka lat na rynku i bardzo dużo samochodów jeździ z tym silnikiem.
Wspominasz tu diesla ze 190 i mówisz o spalaniu 7-8 litrów. Ja mam teraz silnik 1.6 HDI i w