Wpis z mikrobloga

#medycyna #oswiadczenie
Dostałem wynik posiewy skóry głowy. Trochę nie za bardzo rozumiem z tego co mi tłumaczyła pani dermatolog ale wyszło na to, raz że musiałem się tym gdzieś zarazić, a dwa pierwszy raz spotkała się z takim przypadkiem. Wrzucam skan z wyniku, oczywiście z zamazanymi danymi osobowymi żeby nie było.

Wyszło też na to że jestem niewiarygodnym pechowcem skoro mimo rzadkości występowania udało mi się tym zarazić, smutne, ale jak nic nadaję się na bordo na mirko (,) #feels .
Pobierz M.....P - #medycyna #oswiadczenie 
Dostałem wynik posiewy skóry głowy. Trochę nie za...
źródło: comment_uZhccI9QcJz55ADBYmIoLnYuQSkIP7Cc.jpg
  • 20
@MichaelP: wiesz co, jak w miarę sensownie jest prowadzona antybiotykoterapia, to nawet daje sie pogonic. Wrażliwe na beta laktamy, aminoglikozydy, chinolony, tetracykle, nawet na sulfonamidy, wiec politerapia i powinno pojsc w cholere.
@MichaelP: Za Wiki: Bakteria stanowi florę fizjologiczną dróg moczowo-płciowych. Stanowi drugi pod względem częstości czynnik etiologiczny infekcji dróg moczowych, zwłaszcza u młodych kobiet.

No i się wyjaśniło. Młode kobiety sadzało się na głowie :) Żartuję oczywiście bo nie ma tutaj z czego się śmiać.
@MichaelP: spp. będzie oznaczało 'species' w liczbie mnogiej. Staphylococcus sp. oznaczałoby jakiś gatunek bakterii z rodzaju Staphylococcus, natomiast 'spp.' to już co najmniej dwa gatunki należące do tego rodzaju.