Wpis z mikrobloga

Cześć,

potrzebuję pomocy przy prostym programie, coś w rodzaju łatki do sterownika klawiatury (Win7). Chodzi mi o to, aby jeden z wybranych klawiszy na klawiaturze miał ograniczenie w powtarzaniu, np. żeby częstotliwość powtarzania wynosiła 2 sekundy. W Panelu sterowania > Klawiatura > Powtarzanie znaku - są 2 suwaki i jeden z nich częściowo pozwala zwolnić klawiaturę, ale to dotyczy przytrzymania. Mi jest potrzebne dodatkowo zablokowanie, gdy użytkownik wciska szybko kilka razy ten sam przycisk. Być może to jest banalnie proste. Może nawet dałoby się to zrobić bez używania dodatkowego programu, a jedynie grzebiąc w rejestrze. W każdym razie potrzebuje pomocy przynajmniej w nakierowaniu jakiej metody użyć. Najbliżej mi do C/C++, mógłby to być prosty programik, który odpalałbym w tle dla tej funkcji.

Macie jakiś pomysł jak to ugryźć?

#programowanie #informatyka #windows #cpp
  • 5
@Senoy: Dzięki, przyjrzę się temu bliżej. Na razie znalazłem trochę inne rozwiązanie, Win7 ma dodatkowe ułatwienia korzystania z klawiatury tzw. Klawisze filtru (Klawisze odbijające). Można ustawić czas zwłoki zanim zaakceptuje powtórzenie klawisza, tyle, że to działa globalnie. Jutro przetestuję w praktyce, może zadowolę się takim rozwiązaniem.
@balrog84: mozna napisac prosty soft podpinajacy sie pod low level keyboard hook i tam nie zakombinowac tak zeby okreslonych nacisniec nie przekazywac "dalej" do windowsowego API. Bywa niestety ze takie softy sa wykrywane przez antiwirusy jako keyloggery. A jak dorzucisz jeszcze cos z grzebaniem w rejestrze i / lub FTP do kodu to juz na pewno NOD32 oznaczy Ci to jak keylogger ( ͡º ͜ʖ͡º)
@balrog84: Ale to jest chyba wbudowane w Windows - w ustawieniach opcji dla niepełnosprawnych jest opcja, która nazywa się "filter keys" (nie wiem jak jest po polsku) - pozwala na ignorowanie szybko powtarzających się naciśnięć tego samego klawisza.