Wpis z mikrobloga

@xkajteqx: gorzej jeśli wiesz, że jesteś w stanie zrobić coś lepiej, ale szkoda Ci czasopieniędzy na robienie tego i zlecasz komuś żeby było zrobione jako tako, ale było.
@xkajteqx: też mi argument, że niby co, 24/7 pracujesz i nie masz czasu cokolwiek samemu zrobić? z każdą pierdołą, drobną naprawą/remontem, malowaniem pokoju dzwonisz po ludzi ? ^^ >
"Godzina pracy fachowca jest tańsza niż moja godzina pracy".
Niech zgadnę wykopowy mityczny programista 15k, oni zawsze tak gadają, a są sierotami, co nic samemu nie potrafią zrobić. Jestem inżynierem przy wydobyciu ropy naftowej, ciężko mi narzekać na finanse i jeśli to
@tfuj_pszyjaciel: tyle w necie jest materiałów, jak coś samemu wykonać, że wcale nie trzeba być złotą rączką, co się na wszystkim zna :) internet oprócz wchodzenia na mirko może przydać się do nauki wielu rzeczy :D
@Snoopeh: Może nie większość, ale sporą część na pewno :) Z takich prostych prac remontowych nie podjąłbym się jedynie kładzenia płytek, bo to jednak trzeba mieć trochę doświadczenia. Najbardziej to lubię coś klecić z drewna (np. ostatnio jakieś meble z palet).

@Snoopeh: Pomijając już kasę, czas, przyjemność z pracy i satysfakcję to wg mnie dobrego fachowca jest bardzo, bardzo ciężko znaleźć. Nawet jak facet ma firmę i zapłacisz mu z nawiązką to potem wychodzi, zauważa się mnóstwo niedoróbek. Nad fachowcem trzeba cały czas stać i patrzeć na ręce - co sprowadza się do marnowania własnego czasu i decyzji, że zrobi się coś samemu ;)