Wpis z mikrobloga

RTL nakręci od dawna planowany serial o Hitlerze

Trzy lata po ogłoszeniu w końcu ruszą prace nad serialem „Hitler“. Jak ogłoszono w Cannes, zdjęcia rozpoczną się w 2016 roku. „Sporo czasu zajęło nam sporządzenie scenariusza, teraz jesteśmy gotowi.”

2 miliony euro na odcinek – łącznie 20 milionów euro – tyle wynosi budżet. Powstanie dziesięć odcinków, trwających 60 minut. Jan Mojto, współtwórca: „Chcemy pokazać, że chcemy i potrafimy zagrać w tej samej lidze, co amerykańskie seriale HBO. Wydaje mi się, że budżet świadczy o naszych ambicjach – teraz zakwalifikujemy się do kategorii międzynarodowej.

W projekcie wezmą też udział UFA Fiction oraz RTL. Serial bazuje na „Pierwszej wojnie Hitlera” Thomasa Webera i przedstawi drogę Hitlera do władzy – od końca pierwszej wojny światowej do początku drugiej.

Zdaniem Mojto to najbardziej ambitna produkcja europejska, która zmieni sposób patrzenia na Hitlera. „To, co wiemy o Hitlerze, bazuje na obrazie, który pokazała nam propaganda. Tak naprawdę istnienie tylko jedno nagranie fińskiego wywiadu, w którym Hitler nie ma zmienionego tonu głosu. Weberowi chodzi też o obalenie mitu Hitlera, przy czym trzeba mieć świadomość niesamowicie cienkiej granicy między empatia a sympatią.

Mojtos i partnerzy zamierzają zajęć się 4-5 dużymi produkcjami rocznie. Na rok 2017 zaplanowano miniserial na bazie bestsellera Patricka Süskinda „Pachnidło”, które będzie współprodukowane z Oliverem Berbenem oraz Constantinfilm. Trwają również prace nad serialem o początkach Greenpeace.

Artykulik również można przeczytać na naszej stronie:
RTL nakręci od dawna planowany serial o Hitlerze

#niemcynews #niemcy #europa #hitler #seriale #hbo
jobprofi - RTL nakręci od dawna planowany serial o Hitlerze

Trzy lata po ogłoszeni...

źródło: comment_sAqiyg1PbiCtZgVwq5i78Q7NPuNqXJhu.jpg

Pobierz
  • 6