Wpis z mikrobloga

mireczki kochane

wielu z was się pyta o zwrot podatku podatku po powrocie z Anglii do Polski na stałe. obecnie kwota wolna od podatku to £10,600 więc jeśli zarobiłeś mniej brutto niż ta kwota to wtedy zwracany Ci jest cały podatek jaki zapłaciłeś (mowa o tax a nie national insurance, w sumie oczywiste ale może ktoś nie wiedzieć). sam niedawno przez to przechodziłem, operacja zakończyła się sukcesem więc z mojej strony małe kompendium specjalnie dla was!

1. MUSISZ otrzymać od pracodawcy formularz P45 bo strony numer dwa i trzy (oryginały, żadne kopie) będziesz musiał odesłać do HMRC.

2. teraz wypełniasz bardzo uważnie formularz P85. w formularzu bezpośrednio pojawia się określenie, że musisz odesłać go razem z drugą i trzecią stroną P45. z tego co pamiętam trzeba uważać na ten formularz, bo nie działa poprawnie tj. czasem po kliknięciu lub wypełnieniu jakiegoś pola powinno pojawić się następne ale w wyniku błędu się nie pojawia i bardzo łatwo wydrukować wybrakowany formularz. tutaj link do formularza P85:

https://www.gov.uk/government/publications/income-tax-leaving-the-uk-getting-your-tax-right-p85

3. potem sio na pocztę i wysyłamy w/w dokumenty na:

Pay As You Earn
HM Revenue and Customs
BX9 1AS

4. czekasz na zwrot kasy na konto ( ͡° ͜ʖ ͡°) nikt o zdrowych zmysłach nie wybierze opcji z czekiem?

w komentarzach niżej dowody tego, że mi się udało. pieniądze będę miał dostępne w niecały miesiąc po wysłaniu listu do HMRC. z tego co czytałem to mają chyba 2 miesiące na rozpatrzenie.

proste ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#emigracja #uk #anglia #hmrc #zwrotpodatku
  • 6