Wpis z mikrobloga

@Impresjonista: ze spokojem, dziką przyrodą, z Gibami (niemal co roku od 15 lat tam ze Śląska jechałem), jeziorami, Stańczykami, ładną pogodą (zawsze mówili w radiu/TV że wielkie burze i deszcz a niemal zawsze świeciło Słońce), z Litwą, z sękaczem, z fajną gwarą i inne.
@alpag: Żeby było śmiesznie to duża część Podlasia jest w mazowieckim i lubelskim... I ludzie tam z dumą mówią o tym że są mieszkańcami Podlasia. Tak samo Łomżyniacy, z wyjątkiem pewnych półmózgów nie znających własnego regionu uważają się za Mazowszan.
@maciejpiotr_: a z czym? To jest Podlasie, czy też Suwalszczyzna. Województwo podlaskie i tyle.

Wszystko to jest obecne na miejscu, ba nawet "Litwa", bo jest wielu Litwinów (obok Biedronek zwłaszcza), można zjeść litewski chlebek itp. Spokój? Jest, o wiele większy niż w innych częściach polski. Gwara "śpiewająca"? Przejdź się do typowej wsiowej knajpy. Sękacz? Ile ja się go nawąchałem jak go wyrabiali. Jeziora? A gdzie jak nie na Podlasiu? Jest ich
@maciejpiotr_: województwo =\= kraina geograficzna/historyczna. W podlaskim masz w pewnej części i Podlasie, i Mazowsze, i Mazury, i pewnie coś jeszcze na wschód. Warmia to już okolice Olsztyna.