Wpis z mikrobloga

Niedawno ukończyłem grę Armikrog. Ogólnie rzecz biorąc była ciekawa, ale nie była dobra. Dlaczego? Bo praktycznie każdy kto w nią grał oczekiwał czegoś lepszego od The Neverhood, a ta gra lepszą od niej nie była. Jestem w stanie zrozumieć, że nie była kontynuacja losów naszego śmiesznego Claymana ze względu na prawa autorskie których twórcy Armikroga nie mieli. Ale tak czy siak Armikrog mógł pokonać Neverhood'a gdyby się nieco postarali. Niestety, zaobserwowałem, że twórcy zrezygnowali najwyraźniej z budowania klimatu i postanowili jak najszybciej wypuścić grę jak to tylko możliwe. A może skończyły im się fundusze? Za milion dolarów nie da się wypuścić porządnej gry?

Czego w niej brakowało żeby można było ją uznać za grę DOBRĄ:
1. Przede wszystkim świata, w Armikrog nie istnieje świat znany z The Neverhood, występują tu jedynie budynki oddzielone od siebie pasami na ścianach po których lata się tym samochodzikiem.
2. Poruszania się na zewnątrz budynków z widoku pierwszej osoby, to było nieziemskie.
3. Widoków zza okna, uwielbiałem w Neverhood patrzeć jak wygląda świat zza okna, a w Armikrog było tylko JEDNO JEDYNE takie miejsce, na samym początku gry.
4. Bardziej takiej "dziwacznej" muzyki, która była fantastyczna w The Neverhood, tutaj mimo tego samego autora, tego się aż tak nie czuje, ona jest zbyt zwykła.
5. Cutscenek.
6. Kreatywności w tworzeniu budynków i pomieszczeń, w zasadzie prawie wszystkie były stworzone na jedno kopyto.
7. Zagadek które w zasadzie się powtarzały. Zabrakło twórcom chyba pomysłów na zagadki.
8. Długości gry, gra była fenomenalnie krótka, ledwo się rozkręciłem i już ją skończyłem. Chyba twórcy nawet przewidzieli, że będzie krótka, bo ledwo grę się zaczęło i już było dostępne to wielkie zielone pomieszczenie końcowe, tylko do niczego wówczas jeszcze nie służyło.

Czy pieniądze które wydałem na tę grę uznaję za zmarnowane? Myślę, że nie, The Neverhood to gra mojego dzieciństwa i czułem się zobowiązany zakupić Armikrog niezależnie od tego jaka ona by była, żeby wynagrodzić twórcom ich trud w tworzeniu gry.

Mam nadzieję, że wyjdzie kiedyś z ich rąk nowa plastelinowa gra, w której się lepiej postarają.

#armikrog #neverhood #gry
  • 4
@adsz65: Przed premierą był rabat 10%. Nie wiem kiedy znów spadnie.
@Ciepla_Kupa: Ja przy końcówce nie wiedziałem w sumie co robić z tymi czterema znakami ośmiornic. Musiałem poszukać pomocy w internecie. :P Ale to był jeden raz. Wcześniej było łatwo. Śmiechu nie było, prawda, klimat zepsuli na własne życzenie. Szkoda.
@Radeg90: dla mnie ta gra to wielki zawód, kocham przygody Klaymena.

Armikrog kupię jak będzie spadek ceny + dobre promo, ewentualnie jak wyląduje w Humble Bundle.