Wpis z mikrobloga

Witam mirków z #programowanie
Przygotowuję się do #olimpiadainformatyczna i właśnie brałem się za książkę "Algorytmy, struktury danych i techniki programowania" Piotra Wróblewskiego i w sumie jak tak przejrzałem to wydaje się być bardzo dobra, ale z racji, że mam mało czasu i więcej niż jednej książki nie zdążę przerobić, to może jednak warto sięgnąć po inną? Zaznaczam, że chodzi o olimpiadę, więc mimo, że bardzo lubię pisać praktyczne programy, np. w ruby, to chodzi tutaj raczej o "teoretyczne" programowanie i skupienie się na algorytmach. #cpp #informatyka
  • 10
@Mirvan: A poza tym, że twierdzisz, że to zła książka, jakieś zarzuty, bo chętnie się dowiem. Fakt, ma mniej teorii niż inne, więc niektóre problemy pozna się mniej dogłębnie, ale nie każdy problem musisz poznawać w sposób dokładny. Tym bardziej będąc w liceum, nie posiadając odpowiedniego aparatu matematycznego.
@Mirvan: Ale zakładam, że mówisz o "The Algorithm Design Manual" i "Programming Challenges: The Programming Contest Training Manual", bo on chyba więcej napisał. I z tego co widzę, to nie ma polskiego tłumaczenia, tak...?