Wpis z mikrobloga

Pracuje na umowe o dzielo. Musze ubezpieczyc sie sam. Co myslicie o zdrowiedirect.pl bo znalazlem tam oferte signal iduna Pelnia Zdrowia Moj pakiet II za 160zl bez stomatologa i rehabilitacji bo to i tak robi sie prywatnie. Czy jak mam takie ubezpieczenie i bede mial wypadek to normalnie za darmo przyjedzie karetka i mnie wezmie do kazdego szpitala na darmowe operacje i leczenie? Czy to tak nie dziala? #pytanie #pytaniedoeksperta #ubezpieczenia #polska #tworczoscwlasna
maaac - Pracuje na umowe o dzielo. Musze ubezpieczyc sie sam. Co myslicie o zdrowiedi...

źródło: comment_jV3YLs1H8Miz7bB8WXfq53RFHM6cIPY5.jpg

Pobierz
  • 10
@maaac: ubezpiecz sie od NWW to chociaż odszkodowanie dostaniesz.
zdrowiedirect.pl to zwykły abonament więc będziesz mógł iść tylko do placówek objętych tą umową, co więcej nie każdy lekarz chce przyjmować abonamenty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
co do reszty pytania, to nie wiem jak tam wygląda u ciebie sytuacja z NFZem
@maaac: Karetki są zazwyczaj państwowe, więc jak chcesz z nich korzystać, to ubezpieczenie też musisz mieć państwowe (z NFZ). Prywatne firmy mają czasem swoje karetki, ale nie ma co liczyć na to, że ktoś zadzwoni akurat do tej konkretnej prywatnej firmy, w której się ubezpieczyłeś. Zadzwoni pod 112 i tyle. Jak chcesz się ubezpieczyć w NFZ, to składka wynosi trochę ponad 400 zeta (wiem, dużo; gdyby płacił bezpośrednio pracodawca, kosztowałoby go
@maaac: to masz ten słynny przypał. bo skoro nie mas umowy z nfz, nie odprowadzasz składek, to nie licz że z ubezpieczenia zdrowotnego ktoś ci będzie świadczył usługi medyczne z publicznych pieniędzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

zatem:
czy mając abonament będziesz mógł pójść do lekarza? -tak, do placówki objętej abonamentem
czy przyjedzie karetka i cię zabierze, lekarze uratują ci życie w publicznym szpitalu? -tak. ale również wystawią
@jokefake: powiedzmy ze zapisze sie na pierwsze lepsze studia lub do szkoly typu zak. czy to mi da automatycznie ubezpieczenie i do kiedy utrzymuje sie takie ubezpieczenie jesli np po miesiacu mnie wykresla z listy studentow
@maaac: Składki na NFZ można częściowo odliczyć w zeznaniu podatkowym. Natomiast jeżeli nie miałeś ubezpieczenia przez dłuższy okres, to NFZ naliczy Ci za to dodatkową opłatę, od około 800 złotych wzwyż. Można tego uniknąć podpisując chociaż na miesiąc umowę, z tytułu której odprowadza się składki, albo zarejestrować się na miesiąc jako bezrobotny w urzędzie pracy i później wyrejestrować.
Prywatne ubezpieczenia medyczne są dobre dla osób zdrowych i mających szczęście w życiu.
@maaac: utrzymuje sie do 4 miesięcy od wykreślenia cie z listy studentów lub uczniów, bądź ukończenia przez ciebie 26lvl. dlatego polecam uczelnie z rozliczeniem rocznym xD

szczerze nie wiem czy żaki to obowiązuje, ale skoro ciągną hajs z państwo to pewnie tak.
a i jak ten mireczek pisał @konwik: up też jest wyjściem, ale ty pracujesz
@konwik: Chyba chwilowa rejestracja na bezrobotnego to dobre wyjscie bo nie mam ubezpieczenia od lipca i tak unikne tej kary. Jakies specjalne wymagania trzeba spelnic zeby sobie odliczyc ta skladke na zeznaniu? Z tego co widzialem to oddaja do 86% - od czego to zalezy?