Wpis z mikrobloga

Mirki, chcę zakupić jakiegoś TV boxa. Wymagania to:
* bezproblemowa obsługa Kodi/XBMC
* podłączenie do TV przez HDMI
* odtwarzanie filmów "po sieci" a konkretnie z NAS-a który jest wpięty w sieć lokalną
* sterowanie pilotem (podczerwień lub Bluetooth)
* ergonomia obsługi i brak przycięć, zawieszeń, BSoD i innych

Nie potrzebuję nic więcej, nie potrzebuję odtwarzania 4K.

Nie chcę się bawić w żadne składanie, "doczepianie" części, kompilacje, "stawianie" systemu etc. (stąd wydaje mi się, że Raspberry nie jest dobrym wyjściem, chociaż może się mylę?). Chcę wyjąć urządzenie, uruchomić, ew. skonfigurować WiFi i ustawienia Kodi i działać. Out of the box.

Budżet to ok. 380 zł z możliwością delikatnego naciągnięcia, jeśli dodatkowy pieniądz będzie faktycznie uzasadniony. Oczywiście z chęcią wydam mniej, jeśli będzie coś sensownego i spełniającego moje kryteria.

Szukałem informacji na Mirko i na forach typu HDTV. Jest słabo. Albo zupełnie nie to, czego oczekuję, albo "kombajny" multimedialne za 1k-1,5k zł, które są już zupełnie poza zasięgiem (i pewnie nawet ich nie potrzebuję). Na sensowne opisy i recenzje jakichś sprzętów typu "TV box" w zasadzie raczej w necie nie da się trafić.

Czy ktoś może coś podpowiedzieć z własnego doświadczenia?

Czy iść w kierunku Androidowych boxów tego typu: http://www.banggood.com/Wholesale-Quad-Support-5G-WIFI-2GB-Android-Box-c-1241-s-1592v9911-1859v12202-1865v12346.html?pfrom=&pto=380&page=1
Trochę przewija się negatywnych opinii na ich temat, szczególnie jeśli chodzi właśnie o stabilność działania i zawieszenia...

Czy może raczej coś w tym stylu?
http://www.banggood.com/Vensmile-W10-Quad-Core-2GB-RAM-32GB-ROM-Windows-8_1-Smart-TV-Box-PC-p-970662.html
http://www.banggood.com/PIPO-X7s-X7-Dual-Boot-Intel-Windows-8_1-Android-4_4-Quad-Core-TV-Box-p-974478.html
Wtedy - z czym to się konkretnie je?

Pomocy?

#kodi #xbmc #smarttv #android
  • 45
@ANTYzboze: @desygnat:
Nie mam kompletnie pojęcia żadnego o Pi2. Jak to działa? Jak zacząć? Ile trwa wgrywanie systemu i jak? Podpowiedzi? Sugestie? Co kupić? Gdzie kupić? Ceny?

PS. jak można sterować pilotem po HDMI?
@raven66: Ja kupowalem na botland ale pewnie można gdzies taniej. Raspberry to taka plytka(komputerek) wielkości smartphona. Dokupujesz kartę wifi, chyba, ze masz router niedaleko i mozesz podpiąć kablem neta to nie trzeba. Obudowę tez nie zaszkodzi kupic. Podpinasz to kabelkiem hdmi do tv, system wgrywasz z przygotowanej karty pamięci. Trwa to krótko. Na dobreprogramy.pl jest fajny poradnik co i jak. Na kodi działają wtyczki weebtv, goldyv, jest Genesis z filmami, jest
@raven66: wgrywasz obraz systemu openelec w formacie .img na kartę sd i praktycznie kodi działa od razu - wystarczy włożyć kartę do malinki, podłączyć HDMI, zasilacz 5V, kabel ethernet i hula. ewentualnie dongle wifi ale skoro masz malinkę mieć pod TV to lepiej kabelkiem.
@ANTYzboze: @desygnat:
Znalazłem taki zestaw: http://botland.com.pl/moduly-i-zestawy-raspberry-pi-2/3465-zestaw-media-center-xbmc-wifi-raspberry-pi-2-.html#/xbmc_klawiatura-measy_rc7/obudowa_rpi-farnell_czarna z kartą WiFi i pilotem.

Koszt to prawie 400 zł. Czym różni się takie rozwiązanie (Pi 2) od boxa opartego na Windowsie np. takiego za ok. 410 zł? http://www.banggood.com/Vensmile-W10-Quad-Core-2GB-RAM-32GB-ROM-Windows-8_1-Smart-TV-Box-PC-p-970662.html

Dlaczego powinienem kierować się w stronę RPi a nie gotowego złożonego boxa?
@desygnat: @ANTYzboze:
I kolejne pytanie (w miarę czytania) - OK, hipotetycznie instaluję taki OpenELEC na RPi2 i mam Kodi.
Co jednak, jak np. chcę raz na rok uruchomić przeglądarkę internetową i coś ściągnąć? Dobrze rozumiem, że ten OpenELEC to tylko centrum multimedialne, bez możliwości ew. rozszerzenia o "coś" więcej?
@raven66: Uzywalem Pi, Uzywalem CubieTruck, uzywalem ATV2, a w koncu i tak skonczylo sie na postawieniu komputera (w tym wypadku mac mini). Zaden z boxow androidowyh nie dorowna komputerowi jednak. Wydalem kupe kasy testujac kolejne rozwiazania i zadne nie powalalo wydajnoscia.
@raven66: Openlec to Kodi, a kodu to xbmc. Nie wiem o jakie dodatkowe funkcje pytasz. Mozna ttsiqce wtyczek wgrać, ale np nie da się wgrać skypa czy czegos takiego.
Mozesz tez wgrać jakiegoś linuksa, a w to wgrać kodi wtedy będziesz mial i kodi i minecrafta i jakas tam orzegladarke. Nie trzeba kupować specjalnie pilotów. Jak masz klawiaturę na dongla, albo usb to mozna ja podpiąć.
Do tych czynności nie trzeba
@desygnat: mac mini ma OSX jak kazdy inny mac, wiec tak, jest OSX. Raspberry niestety jest zbyt malo wydajne jak dla mnie, po wilu probach z roznymi urzadzeniami stwierdzam, ze tylko komputer.
@raven66: Poczytaj opinie o androidowych boxach. Ja szukając ojcu tez myslalem o takich. Ale tam musi byc bardzo wydajny procesor by to dzialalo dobrze. Suma sumarum zdecydowałem sie na raspberry bo bylo to najtańsze i najpewniejsze rozwiązanie, a ojcu chodzilo o tv, a nie zaleazalo na gierkach itd.
@blinxdxb: Nie nie. To ze jest osx to wiem, ale czy program kodi jest dostępny na osx bez jakiś komplikacji? Nigdy nie mialem osx stad glupie pytanie bo system wydaje mi się dość zamknięty. Zaraz sobie wygoogluje;p
@raven66: Moze te boxy androidowe sa juz lepsze niż ten rok czy dwa lata temu. Musisz poczytać. Bardziej by on odpowiadal temu co masz w pierwszym poście. Na androida instalujesz apke kodu, masz wbudowane wifi, masz pewnie sklep Play. Jakbyś znalazł do 400zl cos dobrego to bierz:) i daj znac jak sie sprawuje