Wpis z mikrobloga

Taka bardziej osobista notka. Przewijajcie dalej!

Z drobnym opóźnieniem ale chciałem się pochwalić. We wrześniu tego roku obroniłem dyplom inżynierski na wydziale architektury. Skończyłem projekt, który zajmował mi ponad pół roku. W założeniu miał być projekt życia :D
Nawet całkiem się udał, co mnie szczególnie cieszy. Koreferentowi tak się spodobała moja praca, że aż mi było głupio, dostałem 5, dyplom trafił do grona "najlepszych dyplomów inżynierskich 2015 roku". Przy okazji ciągle gdzieś wisi temat kolejnej wystawy naszych projektów w Muzeum Pragi, którą miałbym współorganizować.
Przy okazji zacząłem niedawno pracę w nowym biurze. Parę dni temu, przypadkiem, awansowałem na prowadzącego projekt xD
To był dobry rok. W planach mam, żeby następny był jeszcze lepszy, więc zobaczymy jak to będzie.


Jakby ktoś chciał zobaczyć cały projekt to mogę podesłać na pw. Pozdrawiam serdecznie :]

#studbaza #pracbaza #zycie #czujedobrzeczlowiek #spamarchitektoniczny
Pobierz NuGuns - Taka bardziej osobista notka. Przewijajcie dalej!

Z drobnym opóźnieniem a...
źródło: comment_T5muKoDFzZptWujLplP3bKBO8JCkoujl.jpg
  • 17
@NuGuns: Szczerze gratuluje i zazdroszczę jednocześnie. Moim marzeniem była architektura ale zdolności plastycznych brak:) Musiałem studiować co innego, powodzenia w życiu zawodowym.
@Kopytko1: Gdzie szanowny Pan widzi tam sześcian? Fasada z jednej strony jest płaska bo pierzeja ulicy tego wymaga, z drugiej strony wygięta w C, co z kolei wynika z nasłonecznienia i przesłaniania. Ciężko na działce 1k m w zabudowie śródmiejskiej nie zrobić czegoś kompaktowego zamykającego się w skromnej bryle.
@Joxek: Dziękuję serdecznie i pozdrawiam! :]
@NuGuns: wolałem starszą architekturę, którą każde pokolenie może podziwiać, jej detale, masywność... teraz wszystkie te nowe budynki-biurowce, są identyczne... niby taka moda teraz, minimalizm... nie m na czym oka zawiesić... ktoś bedzie pamiętał o takim budynku?
wolałem starszą architekturę,


@Kopytko1: Każdy woli starszą architekturę i w ogóle ma sentyment do wszystkiego co było. Ciężko jest porównywać niekiedy budynki dawne między sobą a co dopiero współczesne ze starymi. Po pierwsze architektura współczesna siłą rzeczy nie została jeszcze zrewidowana, a po drugie żyjemy w zupełnie odmiennych czasach. Żaden inwestor za żadne skarby nie postawiłby dzisiaj mieszkaniówki z detalem jak kamienica Rotweliego (po lewo od mojego projektu) bo to są
@NuGuns: Dyplom inżynierski? czy ja dobrze rozumiem, jesteś po trzech i pół roku studiów i potrafisz takie cacko spłodzić a także pracować już w biurze jako prowadzący? :O
czy ja dobrze rozumiem, jesteś po trzech i pół roku studiów


Po 4. W Warszawie mamy system 4+2 ( ͡° ʖ̯ ͡°)

pracować już w biurze jako prowadzący?


@jagodnik: A to akurat jakoś tak wyszło. Gość z którym robiłem ten projekt po prostu zostawił go w połowie drogi i musiałem to kończyć. Na szczęście to tylko koncepcja więc jakichś większych uzgodnień czy koordynacji nie robiłem. Tyle tylko
wolałem starszą architekturę, którą każde pokolenie może podziwiać, jej detale, masywność... teraz wszystkie te nowe budynki-biurowce, są identyczne... niby taka moda teraz, minimalizm... nie m na czym oka zawiesić


@Kopytko1: Większość już podsumował OP, ale

są identyczne

IDENTYCZNE


To tak jakbym powiedział, że katedry w Szczecinie i w Gdańsku są identyczne, bo są z cegły. Współczesna architektura daje niespotykane dotąd pole do popisu jeśli chodzi o wygląd budowli ze względu na
@NuGuns: Łoł to jestem pod ogromnym wrażeniem. A interesowałeś się jakoś przed studiami architekturą, uczyłeś sie jakoś samemu niektórych elementów, czy wszystko to wiedza ze studiów inżynierskich?
@NuGuns: Nie chcę brzmieć jak taki janusz, który komentuje mecz piłkarski z kanapy xD Ale nie podobają mi się przede wszystkim te dłuższe okna. Wydaje mi się, że jakby je dociągnąć do końca jak w picrel to ładniej by wyglądało. W obecnej wizualizacji trochę dziwnie wyglądają te poziome zagłębione pasy pod dłuższymi oknami. Ale to wszystko kwestia gustu. Za to bardzo podoba mi się ta faktura w zagłębionych przestrzeniach i tył
Pobierz kocham_jeze - @NuGuns: Nie chcę brzmieć jak taki janusz, który komentuje mecz piłkars...
źródło: comment_X14sQXfogtS2OQGI5hqSBIkiUTcm3lGv.jpg
A interesowałeś się jakoś przed studiami architekturą, uczyłeś sie jakoś samemu niektórych elementów, czy wszystko to wiedza ze studiów inżynierskich?


@jagodnik: Przed studiami to tylko jakieś takie lekkie zainteresowanie. Prawdziwa pasja zaczęła się na studiach dopiero :D Na wydziale w sumie wiele się nie robi. Warsztatowo wszystko się wypracowuje samemu, wiedzowo czy jeżeli chodzi o czucie architektury to często też. Taki temat do dyplomu wybierałem sobie sam, program i problematykę projektową
@NuGuns: No to rzeczywiście nie widzę innego wyjścia. Chyba, że dać tam gdzie jest ten żelbet ślepe szkło, ale nie wiem jak to by wyglądało. A jesteś zadowolony z PW? Zastanawiam się, czy lepiej wyjechać za granicę na studia, czy zostać u nas ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Chyba, że dać tam gdzie jest ten żelbet ślepe szkło, ale nie wiem jak to by wyglądało.


@kocham_jeze: Próbowałem dać coś takiego jak masz na drugiej elewacji w pasach międzyokiennych. Nie wyglądało za dobrze.

A jesteś zadowolony z PW?


@kocham_jeze: Najlepsza uczelnia na jaką chodziłem xD Tak naprawdę liczy się praktycznie wyłącznie to jak uczelnia jest postrzegana na zewnątrz. Mój wydział jest uznawany za najlepszy w Polsce, więc nie narzekam