Wpis z mikrobloga

Dziś przemyślenia o poparciu politycznym dla #korwin. W #pracbaza (IT) otwarcie około 25% popiera i głosuje na prawaka Korwina. Jeden koleś jest nawet w partii. Ja moja żona, brat i kilku znajomych spoza pracy też popierają. Jakby nie patrzeć jakieś 15% ludzi których bezpośrednio znam.

Czy ja żyje w bańce korwinowej i po prostu dużo osób z mojego otoczenia go popiera ?

Pytam bo nijak się to ma do wyniku wyborczego.

Jedyne co mi przychodzi od głowy:
1. Popierają ale nie idą na wybory
2. Udają, że popierają, żeby się dopasować do grupy a na wyborach głosują na kogoś innego ?
3. Ludzie z IT są Korwinistami.

może macie podobne spostrzeżenia ?
#wybory
  • 44
@demonsHunter_com: zazwyczaj jest tak, że zadajesz się raczej ze znajomymi, którzy mają podobne poglądy. ja np. nie trzymam się z korwinistami, narodowcami itp., więc siłą rzeczy konserwatyści w moich kręgach to margines
3. Ludzie z IT są Korwinistami.


@demonsHunter_com: może tak być, ja zauważyłem na studiach informatycznych duży odsetek tego odchyłu. Może to dotyczyć studentów wszystkich technicznych kierunków. Może też to być tylko bańka bo za mała próba badawcza.

Jednak wydaje mi się, że trzeba poczekać na wyniki tych wyborów i najfajniej mieć jeszcze dane z kolejnych wyborów jak wyglądał przepływ elektoratu od ok. 2000 do 2020. Wtedy można by zaobserwować na ile
@B_P_R_D: Różnie - najczęściej zajęcie się sobą, własnym rozwojem i głosowanie na bardziej stabilne partie. "Ludzie są tchórzami", jak mówi Korwin, boją się nierozważnych zmian prosto z głowy starego teoretyka (tym bardziej jak pojawiają się dzieci) i nie głosują na oszołoma, który "zabiłby #!$%@? tych ludzi" itd. itp.
@nie_jem_grzybow: Jestem 15 lat po studiach i w sumie zacząłem się interesować ideami wolnościowymi (libertariańskimi) dopiero po studiach. Nie tyle przejawiam zainteresowanie Korwinem, co samą ideą, której głosicielem obecnie w Polsce jest JKM (poglądy Korwina są ok. 80% libertariańskie)