Wpis z mikrobloga

@blichaar: Najnowsze gry by działały w ustawieniach pomiędzy high i ultra na takim zestawie do momentu spalenia zasilacza, bo wybrałeś taki, który jest fatalnej jakości. Zmień go na Thermaltake 530 SE, dużo nie dopłacisz, a na takim na pewno nie ugotują Ci się podzespoły.
@Pawel1342: Owszem, może mu działać, nie każdy słaby zasilacz padnie. Problem z tym zasilaczem jest, że on ma ryzyko (a nie gwarancję), że padnie i pociągnie za sobą inne komponenty. A w tym konkretnym modelu szansa na to jest duża. Twój kolega może i ma, działa mu dobrze, ale ze rok dwa może się to zmienić ( ͡° ͜ʖ ͡°) A nie warto ryzykować całego sprzętu dla
@Pawel1342: A ja poprę @Hardporecorn: bo ten zasilacz jest kiepski. Nie aż tak jak te ze sławnej czarnej listy, ale ma kiepską regulację napięć i nie zachwyca jakością, jak już kupuje się taki sprzęt to bierze się przynajmniej Thermaltake'a Smart SE530. Ten SPC może i od biedy daje radę, ale tak samo jak dajmy na to GTX 560ti daje radę w Wiedźminie 3.
@blichaar: zamiast tej karty r9 280x(z allegro, 700-800 zł z gwarancją rok-dwa) albo gtx 960 4gb, gtx 960 2gb omijaj z daleko bo to nie opłacalna karta, za 900 zł to są już gtx 960 z 4gb ramu, to ssd wymień na sandiska plus, a jak możesz odpłacić więcej to crucial bx100
@blichaar: nie bierz montażu. Karta graficzna i chłodzenie na procku są ciężkie i jak kurier jebnie pudłem to może coś uszkodzić.

z obudowy polecam gladiusa x60

tylko nie bierz zalmana tak często tu polecanego. Wyłamywane śledzie, brak regulacji obrotów, tani plastik.

W cenie gladiusa x60 masz: dużo miejsca, 3 stopniowa regulacja wentylatorów w dodatku 3 obszarów osobno (tył, przód, bok/góra) wykręcane śledzie, możliwość podpięcia dysku ssd/hdd bez odkręcania obudowy.
@blichaar: sam mam 970, z tańszych się nie orientowałem. Ale mam w rękach PC World z września to przepiszę Ci co tam polecają w tych cenach od njepszych w ich teście.

sapphire nitro r9 380 4gb
gigabyte gtx 960 oc (najlepsza oplacalonosc/cena)
asus strix radeon r9 380 directcu ii oc

brałbym chyba 960, tańsza od sapphire 380 o 200zł a niewiele wolniejsza.
@blichaar: Ja się nie znam ale sie wypowiem . Zasilacz thermaltake który ci polecali mam (wersja 630w) - od początku nie ma z nim kłopotów a cewki nie piszczą .
Tą i5-tke też mam i w połączeniu z r9 270x w wieśku czy gta 5 na wysokich detalach gra jest płynna ;)