Wpis z mikrobloga

mam od dłuższego czasu problem z ustawieniem antenty satelitarnej z #cyforwypolsat. Najlepsze jest to, że przykładowo PolsatHD odbiera ładnie, a już zwykły Polsat nie.. ( ͡° ͜ʖ ͡°) KIedyś było tak, że niektóre kanały odbierały tylko rano, teraz już te kanały wogóle nie odbierają. Pozostała jakaś 1/3 kanałów. A o tym, że podczas deszczu nic nie odbiera chyba już nie musze pisać.. Są jakieś narzędzia do ustawienia takiej antenty? jakieś mierniki sygnału? Co byście polecili?
  • 24
Nie mam pojęcia co to za urządzenie. Nie bawiłem się w ustawianie anteny, bo kończy mi się umowa i nie widziałem sensu jej przedłużania.
@tyskieponadwszystkie: dla Bydgoszczy powinnienes mieć kąt elewacji 29,1.
@Rilekt, sprawdźcie jeszcze dodatkowo, czy Wasz uchwyt jest odpowiednio wypoziomowany, bo jeśli nie, to nici z sugerowania się podziałką. Jeżeli, kąt elewacji będzie ustawiony już poprawnie ustawiacie antenę na południe i delikatnie, po kawałeczku ruszacie w kierunku na zachód. Po każdej korekcji czekacie kilka sekund i sprawdzacie moc i jakość sygnału. Jak macie dekodery CP czyli hd2000, hd3000, hd5000, hd5500, pvr7000 to