Wpis z mikrobloga

#porada #problem #ubezpieczenie #szyby #auto #bmw #coteraz #mirkinapomoc #januszpomocy

Witam.

Mam pękniętą szybę, zgłosiłem szkodę i ubezpieczyciel zaproponował mi wymianę w serwisie Nordglass. Mam też możliwość zmiany sposobu rozwiązania szkody na rzeczoznawcę.
Pytanie co bardziej się opłaca?

W nordglass taka przyjemność to 600 zł będzie (czujnik deszczu, filtr słoneczny, aluminiowa ramka), ale bez znaczka BMW. Podobno szyby z nordglassu sa bardzo miękkie i łatwo się rysują.

Opłaca się wołać rzeczoznawcę? Myślę, że kupiłbym oryginalną szybę z demontażu w super stanie i dał do zamontowania do serwisu.

Na ile taki rzeczoznawca może wycenić szkodę? Pęknięcie 20cm, kilka pajączków.
  • 18
@davidero69: wydaje mi się, że nie ma co kombinować i powinieneś wymienić szybę w nordglass. To, że nie ma znaczka bmw nie znaczy, że jakością jest gorsze. Zadzwoń sobie do BMW i zapytaj czym sie różni tamta szyba od serwisowej. Moim zdaniem tylko emblematem :)
@fromasz56: przeciez ty szyby jada w jednym transporcie, tylko sie pozniej znaczek daje, ze oryginalne ( ͡° ͜ʖ ͡°) true story od ziomka, co mial przyjemnosc wozic takie szyby, ale zaraz pewnie bedzie HURR DURR KLAMIO!
@davidero69: z nimi to sie lepiej nie bawic. Bierz to co proponuja.
@davidero69: wiem, że tak jest, no to jak uważasz. Jak rzeczoznawca na koszt Allianz to może warto sprawdzić jak wyceni i brać jak coś kasę i samemu wymieniać. Tylko jak tak zrobisz to nie wiem czy bedziesz miał gwarancję. Zrób sobie zdjęcia, na przyszłość przy sprzedaży mogą się przydać, że niw był bity tylko szyba aama ucierpiała :)
@MoralneSalto: @davidero69: Jak od ubezpieczyciela to może być więcej szarpaniny niż pożytku :/ Tak BTW nawet w salonowych autach szyby mogą mieć oznaczenia innych producentów (np. Pilkington) ponieważ montują od nich seryjnie. Co do sprzedaży to zawsze możesz zrobić zdjęcie obecnego stanu i później pokazać, że dostałeś kamieniem i stąd konieczność wymiany na nową.
@davidero69: Miałeś ubezpieczony pojazd z szybą oryginalną więc czemu miałbyś mieć spadek wartości pojazdu przez nieoryginalne części? Ubezpieczyciele u nas to niestety cwaniaki i złodzieje i zawsze będą kombinować żeby wypłacić jak najmniej, ale to nie znaczy że masz się na to godzić. Mi ubezpieczyciel za uszkodzony motocykl usiłował wypłacić 2000 zł xD skończyło się na 5k