Wpis z mikrobloga

Wczoraj pisalem o KOSZTACH POSIADANIA AUTA.

Moje wyliczenia wzbudzily ogolne niezrozumienie. Dlaczego? BO SIE OSZUKUJECIE, ZE JEZDZICIE NA WODE?

Koszt auta to:

1. Jego zakup - 20.000zl (Golf V 2006 rok)
2. Koszt paliwa - przy przebiegu 1200km miesiecznie daje to (przy srednim spalaniu 8l) kwote 415zl miesiecznie (wczoraj popelnilem blad, bo zaokraglilem cene benzyny do 5zl za litr. Teraz przyjmuje wyliczenie 4,3zl) I prosze was gazownicy - auto z gazem to jakies nieporozumienie! Nie mozecie nawet wjechac do parkingu podziemnego! I katujecie swoje trupy jak jakas dziewice deep throatem!
3. Koszty parkingu W MIESCIE - w centrum TRZEBA PLACIC. Przyjmuje skromne 3zl dziennie, wiec daje to 100zl miesiecznie.
4.Koszty serwisowe i eksploatacyjne - ktos pisze, ze auto mu sie wogole nie psuje. Fajnie! A CO Z OPONAMI, FILTRAMI, WYCIERACZKAMI, HAMULCAMI, OLEJEM? Macie w zwyczaju wymieniac czesci eksploatacyjne, czy tylko jezdzicie na lysych kapciach od niemca, zalozonych w fabryce w 2006 roku? A opony zimowe? Jezdzicie sobie tak rok, nic sie nie psuje i nagle TRACH! Panewka siada, TRACH pasek peka... Miesieczny koszt eksploatacyjny to minimum 100zl...
5. Ubezpieczenie - zalozmy 1200zl za AC z pelnym pakietem, z holowaniem, kolami, szybami. Zeby byl spokoj (daje to wiec 100zl miesiecznie)
6. Utrata wartosci auta. I tu bym to wycenil na 2500zl rocznie (200zl miesiecznie) Przeciez jesli teraz kupicie auto za 20k to za te 3 lata nie sprzedacie go za 19 tylko za jakies 13 tysiecy...

SUMA:

415zl + 100zl + 100zl +100zl + 200zl = 915zl miesiecznie !!!

Mieszczuchy! Jestescie 815 zl miesiecznie w plecy w porownaniu z korzystaniem z MPK - to tylko 100zl za bilet miesiecznie i siedzicie sobie wygodnie i elegancko w Mercedesach i Volvo lub Skodach czy Pesach...

I ksiazeczke poczytacie czy sie nawet piwka mozecie napic po pracy w autobusie.

A jak macie rower to nawet 915zl jestescie do przodu!

Co za to mozna kupic? Nowe DrMartensy! Albo zimowy plaszcz z Zary! I to tylko w jednym miesiacu!

Mozecie na Sushi pojsc 4x z dziewczyna i najesc sie jak ludzie!

Auto TAK ale poza miastem lub gdy macie duzo pieniedzy!

Dziekuje za uwage i zrozumienie!

#motoryzacja #warszawa #wroclaw #poznan #gdansk #lodz #lublin #polakicebulaki #oswiadczenie
Pobierz
źródło: comment_8tcAN3H2xhP4LtsOfS6PZ2gRPx9M6QCe.jpg
  • 138
@Zyd_Suss: +Mirku! ja używam kombinacji MPK+Taxi a i tak taniej mnie to wychodzi niz posiadanie wlasnego auta, nawet korzystajac z najdroższego taxi w mieście - bo taki mam kaprys że inną taksówką niz mercedesem jeździł nie będę
@Zyd_Suss:
Ale gaz to ty zostaw. Mam 80 km do pracy (co daje 160 km przebiegu dziennie). Gdybym nie jechał samochodem to pokonanie tej trasy zajęło by mi dwie i pół godziny. Samochodem zajmuje mi godzinę, może godzinę i piętnaście minut od drzwi do drzwi. Tankując paliwo wydaję miesięcznie około tysiąc złotych (jeden pełny bak w każdym tygodniu). Gaz dzieli mi tę kwotę na pół.

Utrzymanie auta jest drogie, ale to
@bagatela: No i w czym problem? Konstal 105! Zle ci w nim? Wiem, ze 102 byla fajniejsza, ale w takiej 105 wypilem chyba z 20 piw jezdzac od petli do petli w trojeczce. Nawet sobie zapale jak nie ma za duzo ludzi przy otwartym okienku z tylu.