Wpis z mikrobloga

Czym zasilacie #esp8266 czy inne urządzenia wymagające 3.3v na przykład #arduino ? 5v to byle z USB czy ładowarki do telefonu sobie wyciągnę, ale 3.3? Ma być po taniości, przetwornica DC-DC Stepdown?
Jakieś baterie czy inne ogniwa mnie nie interesują, będzie to podłączone w domu i ma pracować 24/7.
#elektronika
  • 15
  • Odpowiedz
@zaporylie: a te 250-300mA to nie są wartości gdy jest w trybie AP+STA? Jako zwykłe urządzenie podpięte pod domowy router chyba tyle nie pobiera? Tak tylko gdybam bo właściwie to mi obojętne ile to zjada.
  • Odpowiedz
@zaporylie: co ciekawe nie ma Max podanego. Ja dawałem stabilizatory na 0,5A. Co do pytania główengo to zasilacz na 3,3V, stablizator z 5V na 3.3. Z zasilacza komputerowego też można wyciągnąć.
  • Odpowiedz
@zaporylie: Ja zazwyczaj ze starych(niepotrzebnych) ładowarek do telefonów(free) i stabilizatora. Ale ten TPS737 fajna opcja i kosztuje koło dolara, także pewnie się na coś takiego przerzucę w przyszłości. Dzięki za info.
  • Odpowiedz
@johnny-oio: Jak ma pobierać 200mA to najlepiej dać jakiś step-down albo LDO z 5V. Jakbyś miał pobierać 2-20 mA to te 3 diody (5-1.8=3.2). No chyba, że budujesz coś na baterie i potrzebujesz long life to wtedy tylko coś impulsowego np. MCP1624
  • Odpowiedz