Wpis z mikrobloga

@wolska333: Właśnie przedwczoraj kupiłem sobie kolejną bluzę z kapturem. Rozpinaną, bo najbardziej lubię rozpinane bluzy z kapturem. 20 lat miałem niestety dekadę temu, a nadal chodzę w takich bluzach i będę chodzić dokąd mi się nie znudzą, a na pewno nie wtedy, kiedy ktoś mi powie, że nie mogę.

Oczywiście chodzę też w innych ubraniach, w zależności od potrzeby i okazji.

Typowy schemat jest taki.

O JAKI JESTEM DOROSŁY, PODKREŚLAM DOROSŁY
@wolska333:
@polecam_poczytac_ciorana:
Akurat stonowana bluza z kapturem, kapturem naciągniętym na łeb, wysyła pewne komunikaty o nosicielu, niekoniecznie korzystne (gdy nie występuje w kontekście sportowym / w deszczu).

Często wykorzystuje się ten element w filmach, by pokazać pewne cechy bohatera. Introwertyzm. Nieśmiałość. Brak pewności siebie. Może nawet: nieprzystosowanie społeczne.

Tak tego użyli w Mr Robot, ale też w niedawno wypuszczonym "Marsjaninie". Poniżej klip będący częścią marketingu wirusowego, wypuszczony przed głównym filmem.
mozesz mi jakiegos linka podrzucic do tych marynarek varnisity kolego


@Obel: Wpisz w googlach: "varsity". Wyświetlą się sportowe. Ja mam akurat sportowe, ale wyjściowe.
Heh, mam 3 z przodu i gdy muszę, to zakładam dżinsy, marynarkę, garnitur itp. Jednak, gdy mam wybór, to zakładam spodnie dresowe i bluzę z kapturem. Wygoda przede wszystkim. Po co się katować w dżinsach i jak Adaś Miauczyński sobie spodnie poprawiać przy siadaniu, bo się wbijają w rowa i wora. W zimie - obowiązkowo bluza z kapturem :) Jasne, że w ładnym ubiorze mogę swobodnie poruszać się po Rossmannie, a jak
A wiesz, że (typowo) sportowa marynarka założona na bluzę z kapturem wygląda lepiej niż z koszulą?


xD Co za bzdury

Mam tu na myśli marynarki 'varsity'.

@Agassi: Nie ośmieszaj się. Uniwersyteckie "marynarki" mają tyle wspólnego z prawdziwą marynarką, co "Kanadyjski Smoking" ze smokingiem.
TO JEST PO PROSTU KURTKA! I też celuje raczej w licealistów/studenciaków w USA.

Ja znam znaczenie. Ty nie?

Nie znasz się, a jak masz wątpliwości to zapraszam do