Wpis z mikrobloga

Czy orientuje się ktoś jak oddać na gwarancji #telefonyzchin ?
Kupiłem dla siebie i brata #elephone p4000 i muszę przyznać, że baterie rzeczywiście ma bardzo dobrą, ale cała reszta tak średnio. Telefony przyszły do nas jakoś w sierpniu i już po miesiącu okazało się, że ekran ma wadę produkcyjną, a mianowicie robią się na nim "takie rozjaśnione plamy" (dodam, że w obu telefonach tak samo), ale uznałem, że i tka filmów na tym nie oglądam, więc nie będzie mi to przeszkadzać. Jedank w ostatnim czasie pojawiają sie coraz większe problemy:
-mikrofon u mojego brata co chwila przestaje dzialać
-wejście u mnie na słuchawki rozwaliło się już z miesiąc temu (ale mam ipoda, więc się tym też nei przejmowałem)
-ostatnio przez cały dzień nie mogłem nawet telefony odblokowywać, bo ekran miał takie martwe miejsca, w których nie reagował, a potem jak udało mi się wreszcie dostać i usunąć wzór z blokady, nie byłem w stanie praktycznie nic na nim robić.
-u mojego brata co chwila przestaje działać wysuwana górna belka
Co ciekawe wszystkie problemy z ekranem pojawiają się co jakiś czas, a później znikają, więc wygląda to na problem softu, a nie mechaniczny.
Co powinienem w takiej sytuacji zrobić? Czy firma przyznała się do wad produkcyjnych? Jak ogarnąć wysyłanie telefonów na gwarancję?
#gearbest #aliexpress
  • 11
@MichaelT128: Nie sądzę żeby miało to zastosowanie w przypadku wysyłki serwisowej. Natknąłem się w sieci (wykop, telchina) na kilka wypowiedzi, gdzie po wysłaniu do Chin i naprawie telefon był odsyłany dopiero po przelaniu kwoty za przesyłkę z Chin.
@4egis: reklamowałem xiaomi redmi2
najpierw napisałem do suportu aliexpress to kazali pisać do sprzedawcy
uderzyłem na czat ze sprzedawca to kazał pisać do siebie poprzez wiadomości w zakupie na ali
napisałem w orderze to mnie zlewali przez kilka tygodni az ich postraszyłem feedbackiem na polskich blogach to mi odpisali abym wysłał wraz z wypełnionym formularzem naprawy (najtańsza przesyłka do chin - 30 zł)
wysłałem telefon, dotarł do nich i nie odbierali