Wpis z mikrobloga

Mircy udało mi się z waszą pomocą kupić dwa niezłe smartfony (w określonym budżecie) to może uda się też trafić sensownie w laptopa.

Potrzebuję go do pracy, czyli internety, jakieś proste programy graficzne, excele, kilka apek typu evernote, spotify non stop, skype. Musi udźwignąć kilkanaście zakładek w chromie i wszystko wymienione powyżej bez zawiasów. Przeprowadzam też rozmowy video na skype. Ogólnie chyba dość standardowo, nie gram w gry raczej a przynajmniej nie wymagające (jakieś stare).

Budżet 2300zł +/- 200zł

Mam w domu starego IBM ThinkPad i się zastanawiam czy nie zainwestować w sprzęt z tej serii tylko nowszy (tamten ma 15 lat i jest nie do zdarcia :)).

Z góry dzięki.

#laptopy #komputery #cokupic #technologia
  • 13
Budżet 2300zł +/- 200zł

Mam w domu starego IBM ThinkPad i się zastanawiam czy nie zainwestować w sprzęt z tej serii tylko nowszy (tamten ma 15 lat i jest nie do zdarcia :)).


@PanTester: mógłbyś się rozejrzeć za t530i który sklepy ściągały z USA.
@PanTester:

na allegro widzę właściwie tylko używki?

Więc raczej już nie ma, to i tak były outlety. Z używek della raczej inny latitude.

Jeszcze nie dodałem, że bateria i matowy ekran są istotne dość (często pracuję w pociągu np).

Z nowych np. probook 450 G2 jeżeli wystarczy ci niskonapięciowy procesor i zintegrowana karta grafii
@Pustulka: mieliśmy w #pracbaza probooka za 4,5k no i wykonanie pozostawiało wiele do życzenia, nawet przyciski touchpada nie działały normalne, tylko działały jak w dobrym miejscu nacisnąłeś xD
a kolega ma właśnie takiego za ~2k i wysyła go już 6 raz na gwarancje, więc nie mam o nich najlepszego zdania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kornik20082: 4,5k za 450 bym nie zapłacił. :p Jeżeli chodzi o obiebserie to jesteś dopiero drugą osobą tutaj, która się na nie skarży na kilkadziesiąt osób, które je tutaj zamówili.
@Pustulka:

no ale trzeba przyznać że probooki są gorsze niż kiedyś.

Jasne, że gorsze kiedyś pomiędzy nimi, a elitebookami nie było duże różnicy. Downgrade dotyczy wszystkich producentów biznesówek.
Gdybym miał wybierać to bym brał poleasingowego thinkpada, dorzucił ssd i bym miał spokój na wieki :P
Używane thinkpady też są gorsze niż kiedyś, a i są problemy z gwarancją u kolejnego właściciela w innym kraju, bo jak dobrze wiemy znaczna większość jest