Wpis z mikrobloga

Mirki, artykuł ma 2 lata ale wrzucam bo nie mogę już czytać bólu dupy, płaczu i lamentu na temat lagów #android szczególnie od #bojowkawindowsphone ( ͡° ͜ʖ ͡°)


W skrócie:
Urządzenie zaczyna zamulać po pewnym czasie przez to w jaki sposób działa pamięć flash. Dla ludzi majacych roota polecam aplikację Trimmer (fstrim) z Google Play. Mój #nexus4 po trimmowaniu działa jak świeżo po postawieniu systemu.

http://blog.pclab.pl/mieszko/Dlaczego.m%C3%B3j.smartfon.zamula.si%C4%99.po.pewnym.czasie,312

Osobną kwestią jest to, że to nie android muli, tylko nakładki producentów, które obciążają RAM procesor aby konsument po 2 latach wymienił telefon.
  • 14
  • Odpowiedz
@Mike-Wazowski: Niewiele to wnosi w dyskusję Android vs WP (bo domniemam, że dlatego właśnie wołasz tagi WP...). W tym aspekcie i tak WP ciągle dominuje bo tutaj, jak sam autor zauważył, wszystko działa out of the box, nie trzeba tracić czasu na rootowania i wgrywanie jakichś skrypcików.
  • Odpowiedz
@Mike-Wazowski: no to microsoft z nokia jakas magie stosuja, bo ich pamieci flash dzialaja caly czas tak samo. A zeby strymerowac te pamieci, to trzeba wgrac roota, a potem emcesem przez sendmail? Bo mamie napisze smsa, moze sobie zrobi.
  • Odpowiedz
@Mike-Wazowski: hahahahahaha ;] To moja dwuletnia Lumia 920 powinna już dawno umrzeć, a porównaniu z samsungiem S3 siostry (modele porównywalne sprzętowo i co do daty premiery) to demon szybkości który wciąż dostaje aktualizację, a S3 umarł na Andrucie 4.3 (argument o wsparciu xda-dev ssie)
  • Odpowiedz
@wajdzik: Ale co to ma wspólnego z Androidem i polityką Google? Nexus 4 jest w tym samym wieku co Galaxy S3 (kwartał różnicy), ma oficjalnego 5.1 i dalej dostaje aktualizacje bezpieczeństwa. Miej pretensje do Szajsunga. O lagowanie przez niedorobionego TouchWiza również.
  • Odpowiedz
@Mike-Wazowski: To mam do google, że powinni wymusić na producentach sprzętu jakiś minimalny okres wsparcia, a nie, że wypuszczają gówno (wspomniana aktualizacja do 4.3 dla S3 powoduje spowolnienie telefonu, a downgrade na początku groził ucegleniem) i olewają. Sporo telefonów nie dostało aktualizacji nigdy.

Zresztą podany przez Ciebie przykład Nexusa. Androida 6.0 już nie dostanie, czyli ten sam problem co u s3. Wsparcie umarło, a podobne wiekowo lumie wciąż wsparcie mają. (łatki
  • Odpowiedz
@Mike-Wazowski: wgrywanie romu z xda. #!$%@? wie co chinczyk w tym umiescil, ze gimby napisza bardzo fajny nie dziala tylko gps, i dzwonienie. A tak na prawde chinczyk wgral keylogera, a wersji na xda jest tyle ze napewno nikt nie sprawdza.
  • Odpowiedz
@qusqui21: co mi te aktualizacje windowsa dają? Lepsza przeglądarkę w końcu? Lepsze aplikacje? Microsoft nie ma żadnego wsparcia od innych producentów to sam daje jakieś aktualizacje które gowno wnoszą - ten system dla geeka jest dalej denny.
  • Odpowiedz
@Pirzu: Wole pewne wsparcie, niz liczyć na łaske i niełaskę producentów. Jak nie masz nad czym geekowac. To sobie stawiaj arch linuxa, ja wole niezawodność.
  • Odpowiedz