Wpis z mikrobloga

Cześć. Od dawna przeglądam mirko, ale dzisiaj po raz pierwszy postanowiłem coś napisać od siebie. Mam znajomego lewaka, działacza partii Razem. Niedawno kupiłem sobie nowy samochód za dość sporą sumę. Mój znajomy musiałby na niego pracować 10 lat (jak każdy lewak jest strasznie roszczeniowy, samemu nie nie umiejąc). Ból jego dupy, kiedy zobaczył mój nowy samochód i dowiedział się, że moja firma nie płaci podatku dochodowego (oficjalnie osiąga straty ( ͡° ͜ʖ ͡°)) był nie do opisania. Nazwał mnie złodziejem, ponieważ okradam (xD) państwo i nie jestem solidarny z biedakami.

#neuropa #4konserwy #bekazlewactwa
  • 43
  • Odpowiedz
@blob22: czyli jakby ktoś obcy przyszedł do Ciebie do firmy i powiedział - dawaj 32 procent tego co zarobiłeś chamie bo na szczytne cele to idzie to byś nie dał? Byś okradł takiego kogoś z tych 32 procent kto na szczytne cele chce to przeznaczyć?
  • Odpowiedz
  • 16
@blob22: Brawo, nie dajesz sie okradac, jestes dla mnie bohaterem.
@Jofiel:
@sermaciej:
@bertexon:
Macie sklep. Mafia pobiera od was haracz za ochrone, w wysokosci powiedzmy 10% dochodu. Jesli ukrywacie dochod to jestescie zlodziejami i okradacie mafie?
  • Odpowiedz
To że troll to oczywiste. Ale fakt, że tyle osób popiera łamanie prawa i nieuczciwą konkurencję jest trochę straszny.
Masz sklep, jesteś uczciwy, ale bankrutujesz, bo sklep obok generuje fałszywe koszty, łamie tym prawo i nie płaci podatków. Super perspektywy, bulwo.
  • Odpowiedz
@blob22: nie płacąc podatku po prostu nie dajesz się okradać przez państwo. Jednak i tak płacisz podatek od konsumpcji czyli VAT i akcyzę. Czyli jak benzyna kosztuje 5.5 zł to cena paliwa to 1,5 zł reszta to podatek.
  • Odpowiedz
Wyobraź sobie, że masz firmę i własne dzieci i możliwość bezkarnego uniknięcia podatku. Możesz zapłacić podatek lub pieniądze te przeznaczyć na lepszą edukację własnych dzieci. Co wybierasz?
  • Odpowiedz