Wpis z mikrobloga

Czy tylko mi tak ostatnio #zenbox muli? Prawie, że standardowy Wordpress i FBT w granicach 5-15 sekund. Raczej nic cudacznego w kodzie nie robiłem, a strona mieli jak głupia. A support oczywiście - "włączyliśmy cache i jest lepiej". Super rozwiązanie problemu bulwo. Chyba pora pomyśleć o innym hostingu, bo tutaj problemy z pocztą, ze statystykami, a teraz jeszcze działa to jak kupa.

#hosting #wordpress #zenbox #gorzkiezale #pytanie #it
  • 22
@AvantaR: uuu nie zalamuj mnie bo kupilem hosting kilka dni temu i postawilem wordpressa... Tez mi sie wydawalo ze troche wolno chodzi :/ od jak dawna masz problemy? O co chodzi z tymi pozostalymi problemami?
@miczuu: A kiedyś mi te ich wewnętrzne statystyki przestały działać prawidłowo, oczywiście próbowali mi wmówić, że nikt mi na stronę nie wchodzi (a na GA 1200 unikatów). Ostatnio coś też było z mailami, że trafiały do spamu (nawet pisali maila do ludzi, więc musiało być coś globalnie i poważnie).

Ciężko powiedzieć od jak dawna mam takie problemy. Od jakiegoś czasu jest to na tyle zauważalne, że postanowiłem dupę ruszyć i pomęczyć
@AvantaR: no wlasnie dostalem maila ze przepraszaja itp, ze jakis brak dostepu byl ale nie zauwazylem w sumie, dopiero postawilem i troche ciezka mam stronke bo duzo obrazkow - portfolio wrzucilem wiec to troche obwinialem za srednio szybkie dzialanie, ale teraz mam watpliwosci hmm... Generalnie oni nie zliczali do statystyk duzo roznych wejsc (maja info na stronie, czego nie licza, nie wiem czy widziales to info)
@miczuu: Widziałem info. Ale trudno mi uwierzyć, że na GA mam 1200 unikatów i kilkanaście tysięcy odsłon, a u nich 0. Oczywiście po kilku maila i dobitnym powiedzeniu im, żeby ze mnie idioty nie zrobili nagle okazało się, że faktycznie cosik #!$%@? i teraz powinno działać.
Ale trudno mi uwierzyć, że na GA mam 1200 unikatów i kilkanaście tysięcy odsłon, a u nich 0


@AvantaR: Ale to chyba dla Ciebie dobrze, że tak wskazuje? Bo tam się płaci właśnie za ilość wejść ;)
@DwaKolory: No niestety, ilość unikatów w podliczeniu do rozliczeń się mniej więcej zgadzała, na statystykach i wykresikach już nie ;) Zresztą nie mam aż takiej ilości ruchu, żebym przekraczał ;)
@zenbox_pl: Jestem już z Wami w kontakcie, ale póki co prócz włączenia cache'a żadnego progresu. I mamy sytuację gdzie profiler nie pokazuje nic dziwnego (ok, zapytań sporo, ale praktycznie żadnych slow queries), Wy twierdzicie, że u Was wszystko ok i ponoć to wina problemów na łączach. Tylko w tym przypadku jest to dziwne, bo grafiki i wszystko ładuje się od strzała, problemem jest pierwsza odpowiedź, czyli prawdopodobnie coś z PHPem. Z
@AvantaR: Monitoring internetu działa. :) W razie problemów najlepiej pisz na kontakt@zenbox.pl - tam najszybciej pomagamy. Czy udało się osiągnąć coś więcej poza tym, co piszesz? Sprawdziłbym, ale po nicku z Wykopu nie da rady. ;)
@zenbox_pl: Póki co nie. Będę jeszcze debugował po swojej stronie, ale konsultując to z firmowym magikiem od serwerów stwierdził, że coś dziwnie długo tego PHPa po prostu mieli. A, że u mnie w profilerze nic nie widać, żeby mieliło to niestety muszę podejrzewać hosting :P

Ale zobaczymy :)