Wpis z mikrobloga

#bieganie
Witajcie mircy, mam astmę atopową która spowodowana jest przez pyłki, co uniemożliwia bieganie.
Z tego co czytałem to maska do biegania byłaby w stanie zatrzymywać te alergeny, ale czy jest sens ją kupować?
Czy w lato/wiosnę nie jest w niej za gorąco itd. Jest ktoś w stanie przedstawić swoją opinie dot. masek do biegania?
  • 12
Witajcie mircy, mam astmę atopową która spowodowana jest przez pyłki, co uniemożliwia bieganie.

Z tego co czytałem to maska do biegania byłaby w stanie zatrzymywać te alergeny, ale czy jest sens ją kupować?

Czy w lato/wiosnę nie jest w niej za gorąco itd. Jest ktoś w stanie przedstawić swoją opinie dot. masek do biegania?


@Whaler: używałem Respro na rower. Generalnie #!$%@?ło początkowo ale bardzo szybko się przyzwyczaiłem.
Zatrzymuje w cholerę syfu,
@Whaler: Ja często biegam i chodze w typowej maseczce z apteki. Wiosną i latem jest w miarę spoko, katar i łzawienie zdarza mi się częściej niż duszności, bo leki dużo pomagają, gorzej z tymi pyłami teraz i kurzem.
Bierzesz jakieś leki?
@hatterka: Biorę leki już od jakiegoś czasu i nawet nie jest źle, spirometria wyszła mi dobrze, tylko że w wiosnę łzawienie + zatkany nos + czasami śluz oskrzelowy przeszkadza bardzo ( ͡° ʖ̯ ͡°).
@Whaler: sterydy donosowe też? ja na wiosne zawsze dostaje recepte na krople przeciwalergiczne jeszcze, i generalnie biegałam całe wakacje z chusteczką w ręce ( )
edit: betadrin sie nazywają, polecam
@hatterka: Nie, tabletki na astmę i alergię, oraz tabletki z proszkiem do inhalacji (codziennie i przed wysiłkiem). Sporo dają ( ͡º ͜ʖ͡º), czuje się jak Bjoergen.
@hatterka: Jak biorę tabletki łzawienie nie jest takie złe, ale krople do nosa średnio działają, dodatkowo mam tak zapchany nos że nie ma możliwości go opróżnić, może tabaka lekarska pomoże.
@Whaler: Tabaka.. xd Płukanie zatok, konkretnie sinus rinse ratuje mi życie już od 3 lat. Nie boli i nie jest jakoś nieprzyjemne. :) Najlepiej działa dając xylogel, odczekać trochę i płukać - tak robili mi w szpitalu. Same płukanie nie ma żadnych negatywnych skutków.
Do tego w sezonie jesienno-zimowym nawilżacz powietrza w pokoju i wietrzenie pomieszczeń obowiązkowo. Nic nie pomoże na nos jeśli przebywa się w suchym przegrzanym pomieszczeniu.
Tabletki jeśli
@Whaler: używałem Respro na rower. Generalnie #!$%@?ło początkowo ale bardzo szybko się przyzwyczaiłem.

Zatrzymuje w cholerę syfu, było widać na filtrach.


@grecki: właśnie koresponduję z Respro i mi polecają Respro UltraLight...