Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy #silownia #fitness
Aaa, ratujcie, chyba naderwalam mięsień w udzie, co robić? Boli jak próbuje przysiady robić, narazie nie jest tragicznie, ale boje sie kontynuować ćwiczenia zeby sie gorzej nie uszkodzić. A leg day to moj najważniejszy w tygodniu, wiec płaczę.
Co robić? Logika mówi, zeby lecieć do lekarza i odpuścić ćwiczenia, ale moze macie jakieś dodatkowe porady? Próbować rozciągać? Masaże? Smutno. :(
  • 20
@koniarek no tak podejrzewałam z tym rozciaganiem, po prostu rzuciłam pare opcji, ze moze ktoś podpowie jakas, która pomoże trochę albo chociaż nie zaszkodzi.
@Wo0lf: mówisz? To moze nie jest aż tak zle, po prostu mam uczucie takiego "rwania" i bólu przy przysiadzie. Moze skoczę do tego lekarza dla wszelkiego, ale trochę sie pocieszyłam. :)
@rotero nie, tak jak pisałam jest tylko ból, takie rwanie w jednym miejscu w udzie. Zaczęło sie przedwczoraj przy przysiadzie z obciążeniem, zrobiłam sobie przerwę wczoraj dla odpoczynku, dzisiaj hiit i jeszcze gorzej. ;/
@accio: no to odpuść ćwiczenia na jakiś czas, daj się organizmowi zregenerować, jak będziesz ćwiczyć w takim stanie to zacznie Ci się wytwarzać nadmiar kortyzolu, który promuje rozwój tkanki tłuszczowej i utrudnia rozwój tkanki mięśniowej. Smaruj w międzyczasie bolące miejsca maścią z substancją czynną naproksenem sodowym i po paru dniach wróć do ćwiczeń z mniejszym obciążeniem.
@rotero: super, dzięki za pomoc, właśnie o to mi chodziło, zeby spróbować sie jakoś wspomagać w czasie przerwy od ćwiczeń, jak nie przejdzie to ruszę do lekarza.
@Wo0lf:
@rotero:
@accio:
Nie zawsze sa siniaki przy naderwaniu. Wszystko zalezy od stopnia uszkodzenia. Ja mam naderwany miesien na powierzchni ok 1cm i krwiaka nie bylo. Jednak na usg lekarz wyraznie to widzial i potwierdzil kontuzje.
@feniks_pn:

@amarantowy:
Lekarzem nie jestem, diagnozy sobie nie stawiam, ale jednak ćwiczę na tyle długo ze jestem w stanie odróżnić naturalny ból zakwasow od czegoś co pojawia mi sie pierwszy raz i od razu czuje, ze to cos niepokojącego. :/
@accio: pewnie naciagniety miesien. kilka dni przerwy, ewentualnie jakies mascie rozgrzewajace lub kombinowanie z chlodnymi okladami. rozne sa podejscia do tego problemu, google Twoim przyjacielem.
@rotero: A ja sie zastanawiałam czemu sie czuje jakbym była po ciężkim treningu, teraz już wiem! Telepatycznie gainsy przybyły! Koledzy z mirko zawsze ratują sytuacje :D