Wpis z mikrobloga

Siedzę tak od dłuższej chwili i popadam w doła okrutnego bo zdałem sobie sprawę z beznadziejnej sytuacji tego misia. Dzikie, silne i nieustraszone zwierze wrzucone do obskurnej betonowej jamy kaliningradzkiego zoo. Zamiast ganiać po lesie czeka na dopełnienie swojego tragicznego losu skazańca. Ależ jesteśmy okropnym gatunkiem no nie? :((
#oswiadczenie #niedzwiedz #fotografia #zoo #depresja
R2D2zSosnowca - Siedzę tak od dłuższej chwili i popadam w doła okrutnego bo zdałem so...

źródło: comment_RUzB58o0tYXJoQId4qJaInB1p1sReLks.jpg

Pobierz
  • 40
@R2D2_z_Sosnowca: Widziałem gorszy widok w prywatnym zoo na Ukrainie. Kilka lwów w klatce o wymiarach 6x6m, kilka niedźwiedzi w trzech dzielnych klatkach 4x4m i to wszystko bez wybiegu, więc jak zwierzak musiał załatwić potrzebę fizjologiczną to musiał zrobić to w swojej małej klatce która nie była często sprzątana. Jeden niedźwiedź chyba od dłuższego czasu nie dostał jedzenia, bo uderzał głową o pręty klatki i co jakiś czas sprawdzał zawartość swojej szufladki
@Monopson: Tak, właściwie chciałam dodać to co napisałeś, ale jednak skasowałam przed wysłaniem. Tj. że są wyjątki, jak opieka na chorymi dzikimi zwierzętami i pomoc zagrożonym gatunkom. Z drugiej strony nie ma potrzeby tworzenia zoo specjalnie na te dwie okoliczności, a i dla chorych zwierząt byłoby lepiej, gdyby nie stresowano ich obecnością gapiących się tabunów ludzi.
@R2D2_z_Sosnowca: W ogóle zoo to są #!$%@? instytucje. Mają ludzie BBC czy National Geographic to mogą sobie pooglądać, a jak naprawdę chcą dzikie zwierze zobaczyć to niech zapłacą grubszy hajs i zobaczą w naturalnym środowisku jakiemuś przewodnikowi.

Ale nie, bo Janusz chce w niedzielę małemu Sebkowi pokazać misia. Tato, czemu ten miś taki smutny. No #!$%@?. Kiedyś to może jeszcze zobaczenie żyrafy na żywo to było coś zajebistego. Teraz są 4k
@xmichaelx: pieniądze same prezesowi/urzędowi/miastu nie napełnią kieszeni. Zresztą dodatkowe miejsca pracy, żarcie, parkingi. To jest skarbonka. A raczej żyła złota. Zobacz ile mln ludzi odwiedziło akwarium we Wrocku w tym roku. To jest gruby biznes. Same zwierzaki są naprawdę drugorzędną sprawą.