Wpis z mikrobloga

Postanowiłem zostać dzikiem. Pod koniec poprzedniego roku akademickiego chodziłem trochę na siłownię, teraz muszę to kontynuować. Mam siłownię za free od poniedziałku do czwartku. Jak to optymalnie wykorzystać? Co myślicie o planie:

- pon: plecy i triceps (poniedziałek musi być dniem pleców, bo wszyscy robią wtedy klatę)
- wt: nogi i biceps
- śr: (przerwa)
- czw: klata i barki

Opcjonalnie:
- sob: basen

Wygląda ok jak na plan dla n00ba?

#mirkokoksy #silownia

EDIT: i co w pozostałe dni? Dać sobie spokój czy robić (bez sprzętu, mając tylko drążek) jakieś pompki/podciągnięcia ?
  • 11
@obcy19: Bo jest nieefektywny. No chyba, że chcesz trenować bez efektów, bo po prostu lubisz.
Daną partię mięśniową musisz pobudzić minimum 2 razy w tygodniu, a mając tylko 4 dni, musisz mieć też czas na odpoczynek, więc FBW jest imho jedynym sensownym rozwiązaniem.
@obcy19:
Trening FBW poruszający maksymalną liczbę mięśni, czyli martwy ciąg/wyciskanie na ławce/wiosłowanie sztangą, podzielony na ciężki, lekki, pośredni.
Poniedziałek ciężko, wtorek lekko, czwartek pośrednio.
Twój plan jest dla modela, nie dla dzika.
@obcy19: programy w stylu klasyczneo weiderowskiego splitu sprawdza sie u niewielkiej liczby cwiczacych. Glownie tych na koksie, ktorzy maja za soba lata cwiczen i potrzebuja bedzca w stylu 20 serii na dwuglowy uda.

W kazdym innym przypadku lepiej sprawdzi sie trening gdzie partia jest trenowana 2x w tygodniu. Czy to bedzie fbw, push/pull gora/dol przod/tyl nie ma wiekszego znaczenia. Ale jak zaczynasz najlepszy bedzie prawdopodobnie FBW.
pierdoły gadają, możesz ćwiczyć 3 razy w tygodniu - duża partia plus mała jak chcesz. Najlepiej klata bic, plecy tric, bary nogi. Jak na 4 dni to nogi osobno a do barów np brzuch. Ale polecam robić FBW przez pierwszy miesiąc-dwa co drugi dzień