Wpis z mikrobloga

"Tak więc książka ta jest jak chodnik usłany śmieciem, odpadkami, które rzucam za siebie, cofając się do dnia jedenastego listopada 1922 roku.

Wrócę w swojej podróży wstecz do czasów, kiedy jedenasty listopada, nawiasem mówiąc, dzień moich urodzin, był dniem świętym i nazywał się Dniem Zawieszenia Broni. Kiedy byłem chłopcem i kiedy Dwayne Hoover był chłopcem, wszyscy ludzie we wszystkich krajach, które brały udział w pierwszej wojnie światowej, milkli w jedenastej minucie jedenastej godziny Dnia Zawieszenia Broni, który był jedenastym dniem jedenastego miesiąca.

W tej właśnie minucie w roku 1918 miliony istot ludzkich przestały się nawzajem wyrzynać. Rozmawiałem ze starymi ludźmi, którzy w tej minucie znajdowali się na polu bitwy. Mówili mi, każdy na swój sposób, że ta nagła cisza była jak Głos Boga. Tak więc są jeszcze wśród nas ludzie pamiętający, jak Bóg wyraźnie przemówił do ludzkości.

Dzień Zawieszenia Broni przemianowano na Dzień Weterana. Dzień Zawieszenia Broni był święty, Dzień Weterana nie jest święty.

Wyrzucam więc Dzień Weterana za siebie. Dzień Zawieszenia Broni zachowam. Nie chcę wyrzucić niczego, co święte.

A co jeszcze jest święte? O, na przykład Romeo i Julia. I cała muzyka."

#itakdalej #literatura #ksiazki #cytaty #kultura #czytajzwykopem #11listopada
heheszkant - "Tak więc książka ta jest jak chodnik usłany śmieciem, odpadkami, które ...

źródło: comment_vFkHXoh0V9nUTirYp0i9w0vqqy6sFAia.jpg

Pobierz