Wpis z mikrobloga

czesc, szukam jakis opisów/poradników/filmików wymiany sprzegła do renault clio 2 benzyna 1.2. Już troche roboty zrobiłem dzisiaj robie u siebie w domu ale nie mam kanału(robie domowym sposobem na podjeździe i pustakach) zdjąłem akumulator, silnik już podwieszony o belkę i teraz właśnie jakieś pomocniki jak zdjąć skrzynie i przy okazji inne #!$%@?, jeśli macie jakieś doswiadczenie to chętnie piszcie każda pomoc się przyda ;)

#samochody #mechanika #mechanikasamochodowa #renault
  • 11
@Mccarone: prawą żeby wyjąć musisz wybić kołek rozporowy który jest przy skrzyni, a lewą wystarczy pierścień dociskowy na trzy śruby na klucz 13 odkręcić i wychodzi ze skrzyni. spuść olej ze skrzyni
@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: ja pol auta rozebralem i przednie zawieszenie.. skrzynie juz wyjalem ale jakim cudem to dalej nie wiem jak mi sie to udalo.. teraz mam bol glowy jak z powrotem ja wlazyc i chyba bede musial silnik wyciagnac bo inaczej sie nie zmiesci a potem razem z silnikiem jakos na ukos probowac. Przy okazji termostat do wymiany i pare innych rzeczy do tego zardzewiale sruby
@Mccarone: Generalnie Clio to fajny samochód na miasto.
U mnie sprzęgło zaczyna się ślizgać, jedynka i dwójka ledwo wchodzą, więc pewnie synchronizatory dożywają swoich dni. Po świętach mam zamiar oddać do gruntownej roboty. Nowe sprzęgło, naprawa skrzyni, przy okazji pasek, napinacz i pompa wody. Poza tym drobne problemy z elektryką, kontrolka poduszki załącza się przy przesuwaniu fotela.
Może to Ci pomoże: http://we.tl/MTxiritL1h