Wpis z mikrobloga

Cześć. Mam pytanie dla tych co posiadają licencje na #bron sportowa. Chciałbym zdawać egzamin na patent strzelecki jeszcze w tym roku. Jak długo mogę sie wstrzymać z wnioskiem o licencje sportowa. Nie chciałbym robić licencji w tym roku kalendarzowym bo nie będę miał startów w zawodach. Także pytanie. Czy patent strzelecki i licencja sporotwa musza iść w parze? Czy mogę zrobić tak ze zdaje patent w tym roku a o licencje występuje np w styczniu?
Dzięki za odpowiedz.
#bron #strzelectwo #romb
  • 5
@Arrk: jak jeszcze nie zdałeś egzaminu to licencji w tym roku już nie zobaczysz. Na sam patent czeka sie ze dwa tygodnie.
Natomiast z tego co wiem to licencje wydane w listopadzie i grudniu są równocześnie wydawane też na przyszły rok (dostajesz dwie).
@Arrk: Patent i licencje możesz zrobić w tym roku i od razu wystąpić o pozwolenie (po badaniach psychiatryczno psychologicznych i odpowiedniej opłacie) bez udziału w zawodach (już nie trzeba mieć od chyba 2014r) ale na patent się średnio czeka miesiąc, licencje z dwa. Wiec do końca roku nie zdążysz już. Z reszta gdzie o tej porze roku są egzaminu na patent. Aha jak masz odpowiedni klub czyli sport + kolekcjonerstwo to