Wpis z mikrobloga

Mirki, czy ja robię coś nie tak?
Mam kasę, szukam mieszkania w Warszawie do wynajęcia, wynajmujący sobie jakieś pedalskie castingi organizują, czyli oglądać sensowne mieszkanie przychodzi 50 osób i #!$%@? have fun i enjoy, że mając 2% szansy na wybór, wybiorą właśnie Ciebie. Czy tak właśnie #!$%@? wygląda cała procedura, że mając forsę, przez jakieś pedalstwo nie mogę wynająć mieszkania? To aż tak skomplikowane? Ciśnienie mi podskoczyło, jak chyba już 10 raz usłyszałem, że sorry, ale powodzenia, wynająłem komuś innemu. Tracę tylko czas i nerwy.

#wynajem #warszawa #ranvenszukadomu
  • 18
@Ranven: myślałem ze tylko w okresie sierpień - wrzesień był taki ruch i dlatego, ale wychodzi ze to taki nowy zwyczaj :/ niedługo licytacje zaczną robić...
Tym sie nie przejmuj i uważaj. Ja wynajmowałem mieszkanie w NL za ktore zapłaciłem dwie kaucje plus czynsz bieżący a do odbioru stawiło sie ok 20 osob ktore zrobiły to samo co ja. Typowy wałek. Mimo umowy w ręce sprawa ciągnie sie juz 5 lat.
@owsikalfred: Próbowałem na razie z dwiema, ale wszystkie chcą mnie #!$%@?ć na lewo i prawo kosztami początkowymi. Nie mam absolutnie żadnego problemu z zapłatą za pośrednictwo, ale na kurna zasadach "Panie, daj Pan 500, a potem zobaczymy". Ja #!$%@?ę.
@Ranven: No a firmy typu Home broker ? Może popytaj wśród znajomych z pracy. Szczeze mówiąc dobrze działają ogłoszenia typu wynajmę mieszkanie w tym bloku albo okolicy porozklejane po klatkach przystankach
@Ranven: A gdzie szukasz? Polecam grupy na FB. Zarówno jedna strona jak i druga ma mniej więcej pojęcie z kim ma do czynienia. Odkąd jestwem w Warszawie zawsze szukam tak współlokatorów do mieszkania.
@kaucz: Patrzyłem Home Broker, ale różnica w cenie to prawie 1000 zł/miesiąc.
@Gorasul: Dzięki za radę, próbowałem. Na tych grupach trochę za mały ruch jednak jest, a na ew. posty nie było specjalnie odzewu.
@kaucz: Też jakiś pomysł, choć na razie dwie próbowały mnie #!$%@?ć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zastanawiam się, czy nie lecieć po tagu i nie zacząć wklejać tych historyjek, jak próbują trochę nieudolnie hajsy ściągnąć bez jakiejkolwiek usługi :D Dziś próbowano mi sprzedać dostęp do newslettera za 200 zł/miesiąc :D Adresy e-mail to jakieś @wp.pl czy inne onety