Wpis z mikrobloga

Podczas pisania pracy mgr o Arabskiej Wiosnie ludów coraz częściej zastanawiam się jak przywódcy państw Europy Zachodniej mogli traktować Kaddafiego jak równego sobie partnera do rozmów i biznesu. Dziś czytałem Wywiad z Władzą Orianny Fallaci i fragment wywiadu po prostu rzucił mnie na kolana. To że cały czas gadał o swojej zielonej księdze jestem w stanie zrozumieć jednak co stało się na końcu przeczytajcie sami bo przepisze z książki słowo w słowo.

"Kaddafi: „Dzięki Zielonej Książce masy przejmą władzę! Dzięki Zielonej Książce pracownicy ze stałą pensją zmienią się w partnerów! Dzięki Zielonej Książce biedacy staną się bogaci! Ponieważ dzięki Zielonej Książce nadszedł dzień światowej rewolucji! Zielona Książka będzie przewodniczką rewolucji. Moja Zielona Książka! Jest nową Ewangelią. Ewangelią przyszłości, nowej ery. Zielona Książka jest Słowem! Na początku było Słowo, jak mówią wasze Ewangelie. Zielona Książka jest Słowem, Moim Słowem! Jej jedno słowo może zburzyć, rozsadzić świat. Jej jedno słowo może go zbawić, zmienić wartość rzeczy. Ich wagę. Ich wielkość. Na zawsze i wszędzie! Ponieważ ja jestem Ewangelią. I am the Gospel.”

Przez całą minutę powtarzał „ I am the Gospel, I am the Gospel” bez przerwy, bez nabierania powietrza.

(…)

Panie pułkowniku, czy mogę zadać ostatnie pytanie?

- tak ale krótkie bo czeka na mnie delegacja z Iranu.

- Czy wierzy pan w Boga?

-Oczywiście że tak! Dlaczego pani pyta?

-ponieważ myślałam że pan jest Bogiem ;) "

Jak chcecie to później wrzucę wam ciekawostki z "błękitnej księgi" Chomeiniego, też dobre jajca tam są ;))

Cały przytoczony tekst pochodzi z ksiązki "Wywiad z włądzą" Orianny Fallaci.

#arabskawiosnazbunkrem bede pod tym tagiem wrzucał ciekawostki takie jak ten wywiad ;)

#kaddafi #fallaci #wywiad

  • 6