Wpis z mikrobloga

@R2D2_z_Sosnowca: w takim razie mocno Cię do niego zachęcam. Jestem na etapie liceum i powiem Ci, że chcę się wybrać na architekturę lub inż. budownictwa. Jednak zastanawiam się nad studiami, a tak się składa, że moim marzeniem byłby wyjazd do USA. Zakładam, że jesteś tam na wizie studenckiej?
  • Odpowiedz
@R2D2_z_Sosnowca: studiowałeś arch w Polsce wcześniej?
Jeśli tak to jakie są różnice w sposobie nauczania i podejścia do projektowania?
Jak duży nacisk jest kładziony na naukę zagadnień technicznych a jaki na samo projektowanie?
Czy zawód architekta w Stanach jest zbliżony do tego w Polsce, tzn. czy arch musi umieć wszystkiego po trochu z bud, konstr, instalacji, prawa a potem okazuje się że na samo projektowanie zostaje mało czasu?
  • Odpowiedz
@kajdeg: tak, wybrałem się tutaj by trochę liznąć języka, zrobiłem college i poszedłem na studia. Wszystko rozbija się o pieniądze (kredyt?) Jak je masz to wystarczy trochę chęci i samozaparcia i dasz sobie radę. Trochę ludzi z Polski się przewija ale przeważnie szybko się męczą a możliwość zarobienia szybko całkiem niezłych pieniędzy powoduje że rezygnują z nauki na początkowym stadium. Ci co idą dalej to już nieliczne niedobitki
  • Odpowiedz
@cfani4k: zasadniczo program jest podobny a różnice polegają na lokalnej specyfice architektury która nie występuje w Polsce. Tutaj buduje się głownie z drewna a rejon wschodniego wybrzeża jest zdominowany przez styl kolonialny. To jest baza - podstawa. "Light wooden framing" oraz "advanced framing" to to czego uczą już od collegu. Oczywiście trzeba liznąć takie przedmioty jak "structures" do ktorych trzeba mieć skończone dwa semestry ciężkiej fizyki gdzie liczy się siły działające
  • Odpowiedz
@R2D2_z_Sosnowca: Kolorystycznie bardzo fajnie, komiksowo. Tylko te budynki po bokach rozjeżdżają się u góry.
I takie pytanko: czy budynek jest naprawdę tak zbudowany że okna na niższych piętrach są dłuższe no a te umieszczone wysoko krótsze, czy tylko mi się wydaje? Oglądałem zdjęcia oryginału i dalej nie jestem pewien czy oczy płatają mi figle.
  • Odpowiedz
@Konstrukt: Taaa, wiem ale daje sobie ograniczony czas na kazdy z nich. Mam nieraz dziennie kilka do narysowania a ręka aż boli, ciagle pracuje nad stylem ale nie poświęcam zbyt dużo czasu na żaden z rysunków. Jak jest coś skopane to trudno robię następny w nadziei że będzie lepszy :)
  • Odpowiedz