Wpis z mikrobloga

#fpv #drony

cześć,
szukam ekonomicznego rozwiązania do rozpoczęcia zabawy z #fpv

na początek nie chcę inwestować nie wiadomo ile kasy, poza tym jeszcze nie wiem czy chciałbym docelowo kupić 250kę czy raczej coś w rodzaju Phantoma (co wiąże się już z większym wydatkiem).

w miarę budżetowym rozwiązaniem wydaje się połączenie:
http://www.banggood.com/JJRC-H16-YiZhan-Tarantula-X6-WLtoys-V666-V686G-V222-5_8G-FPV-720P-Camera-With-Monitor-Real-Time-Transmission-p-1001396.html

http://www.banggood.com/YiZhan-Tarantula-X6-2-4G-4CH-IOC-RC-Quadcopter-Without-Camera-p-964161.html

o tej tarantuli ludzie dobre rzeczy piszą, niektórzy nawet gopro tam podwieszają ...

co sądzicie o takim rozwiązaniu?
za podobne pieniądze można coś lepszego kupić? -
cel = polatać sobie dla przyjemności, nakręcić przy okazji jakiś filmik (chociaż jego jakość pewnie będzie dużo pozostawiała do życzenia przy takiej kamerce...)
  • 11
@michal985: nie kupuj, buduj. @psposki: do fpv się nie używa gimbali ani antywibracyjnych rozwiązań. W 250 nikt tego nie ma, ja też, a wibracji ja mam zero na wizji. Dobra kamera CCD dzięki temu jak działa nie potrzebuje zbytnio tłumienia. Tłumi się CMOS jak są jakieś HD do nagrywania, inaczej to bez sensu.
Norwag93 - @michal985: nie kupuj, buduj. @psposki: do fpv się nie używa gimbali ani a...
@Norwag93: co do budowania... nie wykluczam w przyszłości (widziałem Twoje filmiki - bardzo fajna zabawa) ale:
1. jestem antytalenciem jeśli chodzi o takie manualne robótki
2. koszt zbudowanego będzie sporo większy niż ~500zł które wychodzi z tego mojego zestawu.
3. chcę się nauczyć latać na czymś tańszym bo:
a) mniej szkoda będzie rozbić
b) nie wiem czy mi się nie znudzi:-D więc wydanie mniej na początek wydaje mi się rozsądnym pomysłem.
@michal985: mam tarantule z podwieszonym gopro, w zasadzie podklejonym do klapki od baterii. Nie moge na razie zlego slowa powiedziec. Obraz nie trzęsie tak jak mowia poprzednicy. Co do silniczków. Przecież koszt nowych to grosze. Wczoraj zapłaciłem 8$ za cztery.
@gawciu: Wykonałem jak dotąd 3 loty z GoPro. Kilkanaście bez GoPro. Na razie wszystko ok. Patrząc na zdjęcia i filmiki z x101 to plastiki sa lepsze. W tarantuli mam wrazenie,że przerobili plastikową butelkę i zrobili z niej drona. Co do silniczków. Nie przejmuje sie za mocno. kupilem 4 za 8$.