Wpis z mikrobloga

Mój kolejny HaMac. Tym razem zrobiłem to ręcznie, bez instalatorów. Wyszło świetnie, chociaż wymaga jeszcze drobnej kosmetyki, będzie moim głównym systemem i chcę 100% sprawności.

-Stany energii działają, można go usypiać i zbija taktowanie podczas normalnej pracy.
-Dźwięk działa (kodek ALC1150)
-Grafika działa (stock intela i gtx970)
-Mac posiada poprawny numer seryjny, działa iCloud.
-Wykrywa zwiększone taktowanie pamięci RAM.

Najważniejsze - wszystko odbywa się poza BIOS naszego komputera, więc ryzyko awarii (aktualizacje) spada praktycznie do zera.
Polecam wszystkim ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#apple #hackintosh #osx #pcmasterrace
I-____-I - Mój kolejny HaMac. Tym razem zrobiłem to ręcznie, bez instalatorów. Wyszło...

źródło: comment_1LojyE7vhgJT3QM0LiUdBQjAfJc6E34r.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@Faja: http://hamac.pl/topic/11957-instalacja-os-x-1011-el-capitan-krok-po-kroku/

Cpu: i5 4690K
Ram: Corsair Vengeance 2133mhz 8gb
Gpu: Asus gtx 970
Mobo: Asus z97 maximus ranger
Ssd: Samsung 850 EVO

Polecam ten system. Póki co bez problemu zaktualizował się trzy razy, obecnie to 10.11.4.
Jest to czysty oryginalny system. Został oszukany przez Clovera, myśli że jest na prawdziwym macu.
Wszystko działa, programowałem już arduino, aparaturę od drona, wrzucałem romy do telefonu itp.
  • Odpowiedz
@I-____-I: mógłbyś wytłumaczyć o co chodzi z tym BIOSem w OP?
Czy coś w rodzaju UEFI, które nie montuje BIOSu, więc nie można go spieprzyć przypadkiem?
Ja zielony w temacie jakby coś. Za pomoc dziękuję :)
  • Odpowiedz
@yoloBaklawa: ja też się za bardzo w temat nie wgłębiałem od strony technicznej.
Uruchamiasz kompa, włącza się bootloader Clover w którym możesz wybrać jaki system chcesz uruchomić (np Osx i Windows). Gdzieś tam po drodze konfigurujesz właśnie bios (to co el capitan będzie widział). Trzymaj się poradnika a wszystko będzie ok. Przygotuj sobie 2 pendrive i kupę wolnego czasu ;) Pamiętam że wyłamałem się trochę z tutoriala i pobrałem czysty obraz
  • Odpowiedz