Wpis z mikrobloga

Sytuacja wygląda tak: Nokia Lumia z 300 MB danych internetowych, odpalony Yanosik. Po 20 minutach dostaję SMSa, że pakiet danych się skończył, po minucie wyłączam transfer danych, a i tak mi zjadło 30 zł. Ja się pytam: WTF?! Czujnik danych w komórce pokazuje mi, że mam jeszcze 286 MB i jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się, żeby jakakolwiek aplikacja wykorzystała tyle danych. Yanosik wskazuje mi użycie 1 MB. Dzwoniłem na infolinię plusa (simplusa) i wg nich to ja wykorzystałem wszystkie megabajty. Czy warto iść do salonu i wyciągac billing?

Dodam, że ściąganie w tle przy pakiecie danych mam wyłączone i pierwszy raz mam taką sytuację. Jak uchronić się przed takimi akcjami?

#plus #bojowkawindowsphone #yanosik
  • 21
@Bruniasty: mi też ostatnio zeżarło cały pakiet 500MB (a wg monitora łącza 6MB wykorzystałem). Reklamacja w plusie odrzucona, można wykupić billing za 7zł i sprawdzić ile fakctycznie się pobrało. Za 7 zł to sobie kolejne 500MB wykupie.

złodzieje.
@Bruniasty: Yanosika bym tutaj nie podejrzewał, zużycie danych tej aplikacji jest śmiesznie małe - może jakiś program w tle Ci się zaktualizował w czasie jazdy czy coś... Jeżeli nie to, to faktycznie plus tnie w #!$%@? równo - ja od nich odszedłem dobre 8 lat temu właśnie za takie praktyki: 10 gb internetu, wykorzystane 2 a koniec pakietu danych...
@Bruniasty: Nie polecę Ci raczej nic konkretnego - sam korzystam z Playa na kartę, ale wykupuję pakiet za 45 zł "Internet bez limitu" i mam lte i zwykły 3g bez większych ograniczeń - niby 100gb w regulaminie małym druczkiem, ale ostatnio pobrałem 160gb samych plików, i nie ograniczyło transferu. Czy robią w #!$%@? na mniejszych pakietach, nie wiem, mogę jedynie polecić tą opcję z której sam korzystam.
@Ratriczek: no no. Ale te #!$%@? i tak udają że nic sie nie stało, ja tam straciłem 6zł to o to nie chce mi się walczyć, ale jak komuś naliczyło taki minus to ma problem...
@Bruniasty: Niestety nie mogę powiedzieć czegoś na temat, ale sposób naliczania opłat u polskich operatorów komórkowych jest naprawdę #!$%@?, nie biorąc pod uwagę yanosika i WP. Mieszkam na Łotwie i tu wszystko gorzej niż Polsce, ale jednak operatorze komórkowe naliczają opłaty uczciwie. Pierwszą kartą, którą kupiłem w Polsce była Era, wydałem 16 zeta w 3-5 minut czytania maili na czaro-białej Nokia 3510 z GPRS, na łotewskim Tele2 to by kosztowało 10-20
@Yanosikpl: Lumia 925. Windows 8.1. Wersja systemu operacyjnego: 8.10.14226.359
Nick w aplikacji: Bruniasty

Aktualizacje aplikacji mam domyślnie wyłączone bez połączenia Wi-Fi. Poza tym musiałbym być połączony przez kabel zamiast LTE, żeby wykorzystać jakieś 100 MB w minutę.
@Bruniasty

W odpowiedzi na zgłoszenie otrzymane 14.11.2015 r. informuję, iż zapoznałem się z opisaną sprawą.



Z analizy przeprowadzonej przez pracowników działu technicznego wynika, iż połączenia internetowe wykonane z Pana numeru w okresie 1-16.11.2015 r. zostały zarejestrowane prawidłowo i nie budzą żadnych wątpliwości pod względem technicznym. Liczba wysłanych/odebranych danych została naliczona prawidłowo.



W związku z powyższym, nie znajduję podstaw do pozytywnego ustosunkowania się do Pana reklamacji.



Informuję o zakończeniu postępowania reklamacyjnego w powyższej