Wpis z mikrobloga

@wooster: to ma być do action cama?
Konstrukcja z linka to shit nie zapanujesz nad kierunkiem bezwładnej rotacji. Będziesz miał tylko trudną do użycia siłę prostująca.
Może idź w kierunku oddzielenia osi poziomej i pionowej tak jak jest w konstrukcjach tego typu co załączyłem. Moim zdaniem optymalnie jest gdy poziomo masz łożysko i wahacz.

Jak chcesz do małej kamery sportowej to brak sensu ekonomicznego z budowy (chyba że jarasz się samym
karma-zyn - @wooster: to ma być do action cama? 
Konstrukcja z linka to shit nie zap...

źródło: comment_XDYbgTYO5tC6XdNUR459sNzgyAlFJTdS.jpg

Pobierz
rozważę kupno tego z aliexpress. problem tylko taki, że przyjdzie dopiero za miesiąc, a ja od połowy grudnia mam z kumplem wolne i chcieliśmy coś nagrać, więc i tak spróbuje coś zbudować. no chyba że znajdę taki gdzieś na allegro
@wooster: Pamiętaj że na koniec będziesz walczył z balansem - przemyśl temat przesuwania kamery na płycie montażowej, i żeby to jakieś powtarzalne było.
Na zdjęciu powyżej trzecia oś obrotu jest na śrubie - między rączką a blachą. Zastanów się czy jest potrzebna przy tak małej kamerze. W tym co widać to po prostu można na końcu mocniej dokręcić/odkręcić.
@karma-zyn: co do przesuwania kamery to już wiem jak to chyba rozwiąże. będę miał blaszkę z podłużnym wycięciem na środku i po prostu jak mocniej dokręcę śrubę, to będzie się trzymało, a śrubę zawsze będę mógł przesuwać. właśnie, gdzie tu zamocować obciążenie? jakoś do spodu tej kostki?